top of page
Gydymas - dantu gydymas lazeriu
odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ DANTŲ IR ŽANDIKAULIŲ OPERACIJOS /

Mūsų klinikoje mes siūlome tiek dantų, tiek žandikaulių chirurginės operacijas, kurias atlieka aukščiausios kvalifikacijos gydytojai chirurgai ir endodontologai, dirbantys su naujausiomis technologijomis ir nuolat tobulinantys savo profesines žinias.

 

Dantų operacijos:

 • Neišdygusios ilties atidengimas ir ortodontinės sagutės tvirtinimas

 • Cistos šalinimas

 • Šaknies viršūnės rezekcija be plombavimo / su plombavimu

 • Kaulo augmentacija po cistektomijos (cistos šalinimo)

 • Membranos uždėjimas po cistektomijos (cistos šalinimo)

 

Žandikaulių operacijos:

 • Implanto šalinimas

 • Sinuso pakėlimo operacija (atviru būdu)

 • Sinuso pakėlimo operacija (uždaru būdu)

 • Sinuso cistos šalinimas

 • Alogeninio kaulo bloko persodinimas

 • Autogeninio kaulo bloko persodinimas

 

Apie dantų šalinimą plačiau skaitykite ČIA.

Apie dantų implantaciją plačiau skaitykite ČIA.

/ GYDYTOJAI /

osvaldas-Danvite2.jpg

/ OSVALDAS NORIKEVIČIUS /

Gyd. odontologas

kolektyvas-Danvite-01.jpg

/ DALIUS MATKEVIČIUS /

Gyd. veido, žandikaulių ir burnos chirurgas

odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

registracija
DUK

Burnos operacija su kraujo plazma

Mūsų klinikoje kai kurias operacijas galime atlikti naudojant paties paciento kraujo plazmą (jeigu pacientas pageidauja), ją išgaunant pritaikius „Endoret®“ technologijos principą. Kraujo plazma yra visiškai natūrali, išgaunama iš paties paciento kraujo, turi regeneracinių savybių, skatina ir greitina gijimą, sumažina komplikacijų tikimybę.

 

Kraujo plazma yra išgaunama iš paciento venos paėmus kraują, patalpinus jį į mėgintuvėlį ir jį išcentrifugavus 8 minutes. Po šios procedūros mėgintuvėlyje su krauju atsiskiria kraujo plazma ir trombocitai, kurie abu yra panaudojami operacijos metu.

Norint sužinoti plačiau apie „Endoret®“ technologiją ir jos privalumus skaitykite ČIA.

Neišdygusios ilties atidengimas ir ortodontinės sagutės tvirtinimas

Ši nesudėtinga operacija dažniausiai yra reikalinga prieš ortodontinį gydymą, kada iltinis dantis yra neišdygęs. Prie neišdygusios ilties pritvirtinta ortodontinė sagutė pasitelkus ortodontinio gydymo metodus padeda dantį atstatyti į jam priklausančią vietą.

Danties arba žandikaulio cistos šalinimas

Cista, tai lėtai augantis nepiktybinis darinys – ertmė, kuri gali būti užpildyta skysčiu arba minkšta medžiaga. Dantų ir žandikaulių cistų gali būti kelių rūšių.

 

Viena iš dažniausiai pasitaikančių yra odontogeninė cista (kiti pavadinimai – radikulinė, periapikalinė, šaknies, viršūninio periodonto). Tokia cista atsiranda dėl apmirusios arba negyvos pulpos danties viduje, kurią sukelia ėduonis, traumos arba negydomas arba nesėkmingai gydytas dantų šaknų kanalų uždegimas. Odontogeninės cistos dažniausiai yra gydomos endodontiškai, tačiau toks gydymas gali būti ir neveiksmingas. Tokiu atveju turi būti atlikta šaknies viršūnės rezekcija, tada išvaloma cista užpildant tuščią ertmę kaulo pakaitalu (atliekama kaulo augmentacija), o pabaigoje dantis užplombuojamas specialiu retrogradiniu būdu tam, kad cista nebeataugtu. Kartais pasitaiko taip, kad danties išgelbėti jau nebeįmanoma, tad tokiu atveju cista yra išvaloma tik po danties pašalinimo.

 

Kita taip pat dažnai pasitaikanti cista vadinama folikuline, kuri atsiranda aplink neišdygusius dantis, dažniausiai randama aplink apatinius protinius bei viršutinius iltinius dantis. Tokia cista susiformuoja kai dygstantis dantis daro spaudimą folikului, taip darydamas įtaką skysčių kaupimuisi ir kraujotakai tarp emalio membranos ir danties vainiko. Tokios cistos yra gydomos chirurginiu būdu tiek šalinant cistą, tiek ir patį dantį.

 

Taip pat, cistos gali atsirasti ne tik aplink dantis, bet ir žandikaulyje, tačiau ne visais atvejais ją šalinti yra būtina. Jeigu cista yra maža, nėra linkusi augti ir nėra jokių šalutinių požymių ar neigiamų simptomų chirurgas gali rekomenduoti ją palikti, o kartais pasitaiko ir taip, kad mažos cistos išnyksta pačios. Ar cistos šalinimo operacija yra reikalinga gali nustatyti tik gydytojas chirurgas įvertinęs paciento būklę ir simptomus, paskyręs reikalingus tyrimus, o esant jos reikalingumui nustato gydymo eigą bei operacijos apimtį.

Implanto šalinimas

Šiai dienai implantacija yra pažangiausia ir saugiausia prarastų dantų atkūrimo technologija, tačiau kartais (1-2% visų implantacijos atvejų) implantą tenka šalinti. Nors implantai yra gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų laikantis itin griežtų gaminimo standartų bei pasižymi geru biosuderinamumu su žmogaus organizmu, tačiau gali nutikti taip, kad organizmas implantą atmeta arba jis atsiduria netaisyklingoje padėtyje.

 

Žmogaus organizmas implantą gali atmesti natūraliai, dėl uždegiminių procesų, dėl itin sudėtingo danties šalinimo implantacijos vietoje, didelės apimties kaulo priauginimo (augmentacijos) arba nesilaikant režimo gijimo periodu (pavyzdžiui rūkymas, asmeninės burnos higienos nesilaikymas). Apie implanto neprigijimą praneša šie požymiai: aplink implantą esančių dantenų skausmas, paburkimas, jautrumas, taip pat ir implanto klibėjimas. Šie požymiai gali pasireikšti praėjus porai mėnesių po implantacijos, tačiau gali nutikti ir taip, kad implanto atmetimas įvyksta praėjus metams ir daugiau. Na, o jeigu implantas atsiduria netaisyklingoje padėtyje, dėja, jo ištiesinti yra neįmanoma. Šiai situacijai panaikinti vienintelis kelias yra šalinti implantą ir jį keisti nauju.

 

Implanto šalinimo procedūra prasideda nuo protezo (jeigu toks buvo uždėtas) bei jungiamosios dalies šalinimo, tik tuomet yra išimamas implantas. Daugelis žmonių mano, kad implanto šalinimo procedūra yra itin nemaloni ir kelianti didelį diskomfortą, tačiau norime jus nuraminti, kad šiai dienai naujausių technologijų dėka implanto šalinimas yra saugi, patikima ir minimalų diskomfortą kelianti procedūra. Yra keletas aspektų, kurie gali šiek tiek apsukinti implanto šalinimo procedūrą:

 • Kuo didesnis ir ilgesnis implantas, tuo procedūra yra nemalonesnė;

 • Jeigu implantas yra siauras, šalinimo metu jis gali lūžti, o tai apsunkina šalinimą;

 • Implanto šalinimas iš viršutinio žandikaulio sukelia mažiau diskomforto, yra paprastesnis ir trunka trumpiau;

 • Kuo implantas žandikaulyje yra ilgiau, tuo ji sudėtingiau pašalinti.

Tačiau burnos chirurgai ragina nebijoti, kadangi šiai dienai tokiai procedūrai atlikti yra naudojami inovatyvūs įrankiai, kurie gali užtikrinti kiek įmanoma mažiau diskomforto, tikslumo ir greitumo implanto šalinimo metu.

 

Svarbu žinoti, kad jeigu yra nustatomas natūralus implanto atmetimas (ne dėl paciento kaltės), tuomet implanto gamintojas prisiima atsakomybę ir už naują implantą pacientui mokėti nereikia.

Sinuso pakėlimo operacija (atviru / uždaru būdu)

Sinusai – tuščios veido kaulų ertmės, kurios yra randamos kaktos, akių ir skruostų zonose. Sinuso pakėlimo operacija yra reikalinga prieš implantuojant krūminius arba prieškrūminius dantis, kada sinuso padėtis yra per žema ir sukant implantą atsiranda rizika jį pasiekti -sukant implantą kaulo aukštis ir storis turi būti pakankami. Per žema sinuso padėtis gali būti dėl natūralios veido anatomijos arba gali atsirasti dėl kaulo atrofijos netekus dantų. Dėl šių priežasčių yra reikalinga sinuso pakėlimo operacija atviru arba uždaru būdu, kuri yra plačiai taikoma šiuolaikinėje chirurginėje odontologijoje su itin minimalia komplikacijų rizika.

 

Sinuso pakėlimo operacija atviru būdu reikalinga tuomet, kai būsimos implantacijos vietoje kaulo aukštis yra mažesnis negu 5 milimetrai. Šiai operacijai atlikti yra taikoma vietinė nejautra, kurios metu sinusą dengianti gleivinė yra atkeliama atlikus nedidelį pjūvį dantų ir gleivinės srityje, o tuščia ertmė užpildoma dirbtinėmis kaulo granulėmis. Kai kuriais atvejais implantaciją galima atlikti iš karto, tačiau pasitaiko, kad tenka palaukti ir iki 6 mėnesių. Po šios operacijos gali patinti skruostas, atsirasti mėlynė, tad yra rekomenduojama vieną savaitę vartoti antibiotikus.

 

Sinuso pakėlimo operacija uždaru būdu reikalinga tuomet, kai būsimos implantacijos vietoje kaulo aukštis yra 4-7 milimetrai. Ši procedūra visada atliekama kartu su implantacija, tad ji mažai kuom skiriasi nuo įprastos implantacijos procedūros. Sinuso pakėlimo operacijos uždaru būdu metu naudojant specialų instrumentą pro ertmę paruoštą implantui yra pakeliamas sinuso dugnas, o susidariusios tuščios ertmės yra užpildomos kaulo granulėmis. Po šios operacijos audiniai netinsta, tačiau gali atsirasti jautrumas valant dantis, todėl rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį, atsargiai skalauti dantis.

Kaulo bloko persodinimas (alogeninio / autogeninio)

Kaulo bloko persodinimas arba kitaip tariant žandikaulio keteros pastorinimas reikalingas, kai žandikaulio ketera yra per plona sriegti implantui, todėl ją reikia storinti toje vietoje pritvirtinant kaulo bloką. Žandikaulio ketera suplonėja netekus vieno ar kelių dantų, kadangi tuščioje vietoje kaulas praranda įprastinę apkrovą ir dėl to pradeda tirpti. Taip pat, ji gali suplonėti ir jeigu pacientas nešioja išimamą dantų protezą ilgiau nei 5 metus, kuris remiasi į žandikaulio keterą, dėl auglio pašalinimo ar dantų traumų. Ši operacija yra atliekama su vietiniu nuskausminimu, todėl pacientas jos metu nejaučia diskomforto ar skausmo. Iškart po jos yra įsriegiamas implantas.

 

Priauginamas kaulas gali būti autogeninis (natūralus paciento kaulas persodinamas iš kitos paciento žandikaulio vietos) arba alogeninis (dirbtinis kaulas). Sparčiai besivystant technologijoms vis dažniau yra pasirenkamas alogeninis kaulas, kadangi jis savo savybėmis niekuo nenusileidžia autogeniniam kaului.

cista
implanto
sinuso pakelimas
kaulo persodinimas
kraujo plazma
ilties
kainos

/ DANTŲ IR ŽANDIKAULIŲ OPERACIJŲ KAINOS /

Konsultacijos ir tyrimai

Gyd. žandikaulių chirurgo konsultacija

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Dentalinė rentgeno nuotrauka

Kompiuterinė tomografija (3D rentgeno nuotrauka)

Burnos vėžio tyrimas

39 €

25 €

11 €

69 €

50 €

Dantų operacijos

Neišdygusios ilties atidengimas ir ortodontinės sag. tvirtinimas

Neišdygusios ilties atidengimas (sudėt.) + ortodontinės sag.

Nesudėtingas cistos pašalinimas

Cistos pašalinimas

Sudėtingas cistos pašalinimas

Šaknies viršūnės rezekcija be plombavimo

Šaknies viršūnės rezekcija su plombavimu

Kaulo augmentacija po cistektomijos

Membranos uždėjimas po cistektomijos

149 €

179 €

129 €

189 €

255 €

129 €

285 €

65 €

65 €

Žandikaulių operacijos

Nesudėtingas implanto pašalinimas

Implanto pašalinimas

Sudėtingas implanto pašalinimas

Sinuso pakėlimo operacija (atviru būdu)

Sudėtinga sinuso pakėlimo operacija (atviru būdu)

Sinuso pakėlimo operacija (uždaru būdu)

Sinuso pakėlimo operacija (uždaru būdu) su kaulo pakaitalu

Sinuso cistos pašalinimas

Sudėtingas sinuso cistos pašalinimas

Alogeninio kaulo bloko persodinimas

Autogeninio kaulo bloko persodinimas

Autogeninio kaulo bloko persodinimas sudėtingas

65 €

95 €

159 €

899 €

1209 €

159 €

265 €

255 €

317 €

1239 €

930 €

1240 €

Papildomos paslaugos

Nuskausminimas

Paciento PRGF kraujo plazmos paruošimas operacijai

10 €

160 €

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.

bottom of page