top of page
Gydymas - dantu gydymas lazeriu
kapos

Minkšta kapa (apsauginė arba bruksistams)

Minkšta kapa gali būti reikalinga dėl kelių priežasčių. Tai yra apsauginė kapa, kuri dažniausiai yra nešiojama naktį siekiant apsaugoti dantis. Minkštos kapos yra rekomenduojamos atlikus estetinį dantų plombavimą siekiant apsaugoti plombas nuo nuskilimo ir dilimo, taip pat turint protezuotus dantis.

 

Kitas atvejis, kada gydytojai rekomenduoja šias kapas – bruksizmas arba kitaip vadinamas dantų griežimas. Griežiant dantis apatinis ir viršutinis žandikauliai yra stipriai suspaudžiami, jaučiama jų raumenų įtampa, o tai iššaukia stiprią trintį tarp dantų. Pacientams, kurie kenčia nuo bruksizmo, dažniausiai tai pasireiškia naktį nejaučiant, todėl būtina dėvėti apsaugines kapas tam, kad dantų audiniai būtų apsaugoti nuo nudilimo, nuskilimo, kai kuriais atvejais ir nuo sutrupėjimo. Taip pat, šios kapos padeda išvengti ir rytinių galvos skausmų, kurie yra sukeliami būtent šios problemos

Balinimo kapos

Mūsų klinikos laboratorijoje gaminame ir dantų balinimo kapas. Šių kapų pagalba pacientas gali atlikti dantų balinimo procedūrą namuose naudojant specialius dantų balinimo gelius. Svarbu nepamiršti, kad prieš atliekant šį dantų balinimą, kaip ir prieš balinimą odontologo kėdėje, rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, kad būtų nuvalytos visos apnašos bei akmenys ir dantys išbaltų tolygiai.

 

Dėl balinančių dantų kapų gamybos ir profesionalios burnos higienos procedūros kviečiame kreiptis į mūsų partnerinę profilaktikos ir grožio kliniką „Dsmile“.

Reponuojanti kapa (žandikaulį atpalaiduojanti naktinė kapa)

Reponuojanti kapa yra skiriama nešioti naktį siekiant atpalaiduoti žandikaulį, kada pacientas turi problemų su žandikaulių sąnariu. Tokia kapa pakelia galinius dantis ir visą sąkandį, taip yra atpalaiduojami kramtomieji raumenys, sumažinamas spaudimas sąnaryje. Nešiojant tokią kapą su laiku sąnario problemos išnyksta.

 

Žandikaulių sąnario problemos gali pasireikšti traškesiu, skausmu arba sąnario užstrigimu žiojantis, skausmu valgant, jautrumu, diskomfortu ir skausmu smilkinkaulio sąnario srityje prie ausies. Jeigu gydytojas įtaria, kad pacientas turi problemų su žandikaulių sąnariu, pacientui yra skiriamas magnetinio rezonanso tyrimas problemos priežasčiai nustatyti. Tik patvirtinus diagnozę yra skiriama reponuojanti kapa.

 

Pasitaiko ir tokių atveju, kad skausmas, diskomfortas ar jautrumas žandikaulio srityje yra jaučiamas, ne dėl žandikaulio sąnario problemų, o dėl ortodontinių, sąkandžio problemų. Tokiu atveju pacientui yra skiriama ortodonto konsultacija sąkandžio tiesinimui.

Termoplastinė kapa (po ortodontinio gydymo)

Tai plona, plastikinė, kieta kapa nešiojama nakties metu. Tokia kapa kartais skiriama po ortodontinio gydymo sąkandžio retencijai – stabilizavimui. Apie kapos reikalingumą sprendžia gydytojas ortodontas. Dažniausiai sąkandžio stabilizavimui pasirenkamas kitas būdas – ant dantų vidinių paviršių klijuojama retencinė vielutė.

balnimo
minksta
reponuojati
termo
kainos

DANTŲ KAPŲ GAMYBOS KAINOS /

Kapos

Minkšta kapa (apsauginė arba bruksistams)

Balinimo kapos (dviems žandikauliams)

Termoplastinė kapa (po ortodontinio gydymo)

Reponuojanti kapa (žandikaulį atpalaiduojanti naktinė kapa)

65 €

75 €

95 €

350 €

odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

registracija

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.

bottom of page