odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

DANTŲ PLOMBAVIMAS

Dantų plombavimo procedūra tampa reikalinga, kuomet dantyje atsiranda ėduonis. Dantų jautrumas yra dažnas to ženklas, tad labai svarbu, kad kuo anksčiau ir laiku būtų užskirstas kelias ėduonies plitimui, taip išvengiant rimtesnių dantų problemų, nemalonaus endodontinio (dantų šaknų kanalų) gydymo ar net dantų netekimo.

 

Mūsų klinikoje rasite visas reikalingas diagnostikos priemones, kad galėtume geriau suprasti Jūsų dantų būklę ir pritaikyti Jums geriausią gydymo metodą.

APIE DANTŲ ĖDUONĮ

Kas gali nutikti negydant ėduonies?

Svarbu žinoti, kad negydomas dantų ėduonis plinta. Pasiekęs dantų nervus jis sukelia dantų šaknų kanalų uždegimą, o negydomas uždegimas gali tapti danties šalinimo priežastimi. Tad negydomas dantų ėduonis veda tik į dantų netekimą, todėl sustabdytas laiku padeda išsaugoti daugiau sveikų danties audinių, kurie yra labai vertinami šiuolaikinėje odontologijoje.

Kas yra pažengęs ėduonis ir kokios jo pasekmės?

Pažengusiu ėduonimi yra vadinamas toks ėduonis, dėl kurio yra netenkama didelio kiekio natūralių danties audinių. Dėl tokio danties pažeidimo kai kuriais atvejais dantį tenka protezuoti, kad būtų atstatytas jo funkcionalumas, kada plombomis to padaryti tampa neįmanoma. Kartais, priklausomai nuo to, kokią dalį ėduonis yra pažeidęs, dantį tenka ir šalinti, o jį vėliau atstatyti yra įmanoma tik implantuojant ar protezuojant.

Kaip apsisaugoti nuo ėduonies?

Apsisaugoti nuo dantų ėduonies jums gali padėti teisingas burnos priežiūros priemonių pasirinkimas bei taisyklingi burnos valymo įpročiai namuose. Taip pat, reguliarūs apsilankymai pas burnos higienistą ne tik padės palaikyti švarią burnos ertmę, bet ir padės pastebėti dantų problemas dar ankstyvoje jų stadijoje. Daugiau informacijos apie dantų priežiūrą skaitykite mūsų profilaktikos ir grožio klinikos „Dsmile“ straipsnyje „Kaip teisingai prižiūrėti savo burnos ertmę namuose“ ČIA.

APIE DANTŲ PLOMBAVIMĄ

Kaip atliekamas dantų plombavimas?

1. Patikrinimas / diagnostika. Visų pirma gydytojas odontologas įvertina dantų ir ėduonies būklę, jeigu pacientui skauda, apžiūri skausmo židinį. Esant būtinybei gali būti paskirta dentalinė rentgeno nuotrauka, kad būtų tiksliau įvertinta ėduonies stadija. Jeigu ėduonis yra pažeidęs gilesnius danties audinius, tuomet yra paskiriamas endodontinis (dantų šaknų kanalų) gydymas, o kai kuriais atvejais, kai ėduonis yra pažeidęs dantį negydomai, paskiriamas danties šalinimas pas gydytoją chirurgą.

2. Nuskausminimas. Prieš pradedant danties plombavimo procedūrą, dantis dažniausiai yra nuskausminamas. Kai kuriais atvejais, jeigu ėduonis yra negilus arba šalia nėra nervo, pacientui pageidavus nuskausminimo galima atsisakyti.

3. Ėduonies šalinimas. Po danties nujautrinimo, gydytojas odontologas išgręžia ir pašalina visus sugedusius ir pažeistus danties audinius, paruošia dantį plombavimo etapui.

4. Plombavimas. Šio etapo metu, gydytojas odontologas plombuoja dantį keliais plombinės medžiagos sluoksniais, juos sukietindamas po vieną. Priklausomai nuo ėduonies stadijos gali būti dedama maža, vidutinė arba didelė plomba.

5. Formavimas. Paskutinis danties plombavimo etapas yra jo formavimas. Gydytojas odontologas išformuoja dantį taip, kad būtų atkuriama natūrali danties forma ir struktūra, netrukdytų kramtyti, šnekėti, plomba būtų patogi sukandus.

Ar visada įmanoma dantį suplombuoti?

Jeigu ėduonis yra ilgai negydomas ir jo stadija yra pažengusi, gali nutikti taip, kad jo tik užplombuoti nepavyks. Tokiais atvejais gali būti siūlomas protezavimas, o atvejais, kada dantis yra per daug pažeistas - danties šalinimas.

Laikinoji plomba. Kada ji naudojama?

Jeigu danties ėduonies stadija yra labiau pažengusi ir gydymas trunka daugiau negu vieną vizitą, tada odontologas naudoja laikinąją plombą. Ji dedama tam, kad iki sekančio vizito ertmė dantyje ir jo audiniai būtų apsaugoti nuo maisto, bakterijų ir kitų dirgiklių galinčių į dantį įnešti infekciją ir sukelti uždegimą.

Po endodontinio gydymo pas odontologą

Svarbu žinoti, kad laikinoji plomba yra naudojama ir gydytojo endodontologo po dantų šaknų kanalo gydymo. Endodontinio gydymo metu gydytojas išvalęs ir išgydęs dantų kanalus juos užplombuoja ir uždeda laikinąją plombą. Po endodontinio gydymo Jūs turite kreiptis į gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas įvertinęs danties audinių netekimą gali nuspręsti jį plombuoti arba, kada yra netekta tiek audinių, kad plombuoti nepakanka, pasiūlys danties protezavimo procedūrą vainikėliu.

Kiek laiko užtrunka dantų plombavimas?

Dažniausiai vieno danties plombavimo procedūra trunka nuo 20 iki 60 minučių priklausomai nuo ėduonies stadijos ir jo vietos, plombos dydžio bei naudojamų medžiagų.

Ar galima valgyti prieš plombavimą?

Taip, prieš dantų plombavimo procedūrą odontologai rekomenduoja pavalgyti, kad gydymo metu mažiau kauptųsi seilės yra gydomą dantį būtų paprasčiau izoliuoti nuo drėgmės.

Kiek metų tarnauja plombos?

Plombų ilgaamžiškumas priklauso nuo plombavimo medžiagos, paciento asmeninės burnos higienos įpročių namuose, nuo burnos priežiūros priemonių pasirinkimo bei mitybos įpročių. Dažniausiai plombos tarnauja apie 10-15 metų.

PO PLOMBAVIMO PROCEDŪROS

Ar galima valgyti po plombavimo?

Po danties plombavimo procedūros galite pradėti valgyti, kada praeina nuskausminamųjų vaistų poveikis ir neanksčiau negu viena valanda po procedūros. Tiksliausiai į šį klausimą jums gali atsakyti jūsų gydytojas odontologas, kadangi tai gali priklausyti ir nuo naudojamos plombinės medžiagos. Kai kurios medžiagos leidžia pradėti valgyti iš karto, kai praeina nuskausminamųjų poveikis.

Plombų priežiūra. Kaip elgtis turint plombuotis dantis?

Laikykitės taisyklingos asmeninės burnos higienos namuose:

  • Dantis valykite elektriniu ultragarso šepetėliu arba minkštu mechaniniu šepetėliu du kartus dienoje;

  • Naudokite tokią dantų pastą, kurią rekomenduoja jūsų gydytojas odontologas. Dantų pasta su fluoru vykdo puikią profilaktiką prieš dantų ėduonį, tačiau jeigu turite implantų, priemonių su fluoru naudoti nerekomenduojama, kadangi tai gali sukelti implanto eroziją;

  • Naudokite tarpdančius valančias priemones;

  • Valykite liežuvį;

  • Rekomenduojama naudoti burnos skalavimo skysčius su aktyviu deguonimi;

  • Rekomenduojama dantis valyti papildomai vieno danties šepetėliu;

  • Rekomenduojama profesionalią burnos higienos procedūrą atlikti kas 6 mėnesius arba taip, kaip rekomenduoja jūsų burnos higienistas arba odontologas.

 
 
 
 

DANTŲ PLOMBAVIMO KAINOS

Konsultacijos ir tyrimai

Gyd. odontologo konsultacija

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Dentalinė rentgeno nuotrauka

Sukandiminė dentalinė rentgeno nuotrauka (3 vnt.)

Skaitmeninis dantų skanavimas su „3D Shaper“

Silikoninis atspaudas

25 €

25 €

11 €

39 €

59 €

55 €

Dantų plombavimas

Maža plomba

Vidutinė plomba

Didelė plomba (viso kramtomojo paviršiaus atstatymas)

Plombos pataisa

Priekinio danties pilnas vainiko estetinis padengimas plomba

Nudilusių gumburų atstatymas po pavaškavimo (1 dantis)

49 €

75 €

95 €

55 €

175 €

59 €

Papildomos paslaugos

Nuskausminimas

Koferdamo uždėjimas

Vieno danties poliravimas

Danties pavaškavimas techniko laboratorijoje

Stiklo pluošto kaištis plombos sutvirtinimui

10 €

9-29 €

9 €

19 €

59 €

odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

 

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.