top of page
Gydymas - dantu gydymas lazeriu
odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ PROTEZAVIMAS /

Dantų protezavimas – tai dantų atstatymo būdas padedantis žmogui susigrąžinti estetinę šypsenos išvaizdą, atstatyti dantis po traumų, lūžių, stipraus nudilimo, vieno, kelių ar visų dantų netekimo, taip sugrąžinant žmogui pilną burnos ir dantų funkcionalumą. Mūsų klinikoje yra gaminami dviejų tipų dantų protezai – fiksuoti ir išimami.

 

Fiksuoti dantų protezai yra tvirtinami ant pačių dantų arba implantų ir jų išsiimti nereikia. Pritvirtinti fiksuoti protezai tampa žmogaus burnos dalimi, savo išvaizda ir funkcionalumu niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų, o burnos priežiūra nesiskiria nuo įprastos asmeninės burnos higienos namuose. Fiksuoti dantų protezai yra naudojami tiek estetinėje odontologijoje, tiek atstatant potrauminius, didelės natūralių danties audinių netekusius arba visiškai prarastus dantis.

 

Išimami dantų protezai savo išvaizda, taip pat kaip ir fiksuoti, niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų, tačiau pacientas juos gali išsiimti ir vėl įsidėti pats. Toks dantų protezavimo metodas dažniausiai taikomas tada, kai fiksuotais protezais atstatyti dantų neįmanoma, o tai gali lemti daug įvairių priežasčių, kuriuos įvertina gydytojas protezuotojas.

/ GYDYTOJOS /

rita-danvite.jpg

/ RITA BARANAUSKIENĖ /

Gyd. odontologė / protezuotoja

margarita-retouch5.jpg

/ MARGARITA CIBULSKIENĖ /

Gyd. odontologė / protezuotoja

odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

reg
DUK

/ APIE DANTŲ PROTEZAVIMĄ /

Kada yra taikoma dantų protezavimo procedūra?

Dantų protezavimas dažniausiai taikomas, jeigu yra netenkama dantų, prarandamas didelis kiekis sveikųjų kietųjų dantų audinių, dėl didelių karieso pažeidimų, nehermetiškų plombų ir norima atkurti pilną kramtymo funkciją bei turėti geresnį estetinį vaizdą. Taip pat, dantų protezavimo procedūra yra taikoma ir dėl estetinių priežasčių siekiant pagerinti šypsenos išvaizdą. Tačiau prieš priimant sprendimą geriausia pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.

Koks yra tinkamiausias protezavimo būdas?

Nusprendus protezuoti dantis iškyla dilema, nes dantų protezų pasirinkimas yra didelis. Skirtingi dantų protezai turi skirtingų pranašumų, todėl svarbu atkreipti dėmesį į Jūsų dantų būklę. Asmeniškai Jums tinkamiausias dantų protezavimo būdas gali būti parinktas tik pasikonsultavus su Jūsų dantis gydančiu odontologu.

Kaip atliekamas dantų protezavimas?

Visų pirma konsultacijos metu yra parenkamas tinkamiausias dantų protezavimo būdas atsižvelgus į tai kiek natūralių danties audinių pacientas yra netekęs ir kokiu tikslu yra atliekamas protezavimas. Prieš nuimant dantų atspaudą, paciento burna ir dantys turi būti tam paruošti ir visi paruošiamieji darbai atlikti iki to. Nuimtas dantų atspaudas arba skaitmeninis 3D atspaudas yra siunčiami dantų technikui, kuris sukuria pageidaujamus protezus. Kai protezai yra sukurti, pacientas yra pakviečiamas galutiniam vizitui, kurio metu pagaminti protezai (tiek fiksuoti, tiek išimami) yra pritaikomi paciento burnoje. Visai protezavimo procedūrai pas gydytoją odontologą yra reikalingi keli vizitai.

/ FIKSUOTI DANTŲ PROTEZAI /

Kokios yra fiksuotų dantų protezų rūšys?

Fiksuoti dantų protezai yra skirstomi pagal tai, ant kokio pagrindo jie yra tvirtinami. Tokie protezai gali būti tvirtinami ant natūralių dantų (laminatės, tiltai, cirkonio arba metalo keramikos vainikėliai kitaip dar vadinami karūnėlėmis) arba implantų (karūnėlės arba viso žandikaulio fiksuojamasis protezas).

Apie dantų laminates

Mūsų klinikoje savo pacientams, norintiems atkurti savo estetinę šypsenos išvaizdą, mes siūlome porceliano laminates, kitaip vadinami venyrai. Tai bemetaliai dantų protezai, kurie yra tvirtinami ant priekinių nušlifuotų dantų paviršiaus. Jų pagalba galima pakeisti dantų spalvą, formą ir dydį ir taip sukurti nepriekaištingos šypsenos įvaizdį. Dantų laminatės yra gaminamos individualiai kiekvienam pacientui dantų techniko laboratorijoje pagal nuimtą dantų antspaudą.

Apie dantų tiltus

Jeigu esate netekęs vieno ar dviejų dantų, vienas iš kelių būdų juos atstatyti yra dantų tiltelis tvirtinamas ant natūralių dantų. Tam, kad pritvirtinti dantų tiltelį, dantys yra nušlifuojami. Kad dantų tiltelis būtų pritvirtintas sėkmingai, atraminiai dantys, ant kurių yra tvirtinamos šoninės tilto karūnėlės, turi būti sveiki ir tvirti, todėl gydytojas odontologas, prieš paruošiant šoninius dantis protezavimui gali paskirti dantų šaknų kanalų valymą ir plombavimą. Didžiausias šio protezavimo būdo minusas yra toks, kad pacientui tenka paaukoti du visiškai sveikus dantis juos nušlifuojant. Jeigu ateityje pacientas nuspręstų atsisakyti tiltelio ir prarastą dantį atstatyti implantacija, jam nušlifuotus du šoninius dantis teks protezuoti karūnėlėmis.

 

Jeigu esate netekęs dviejų ar daugiau dantų, gydytojas odontologas gali pasiūlyti dantų atstatymą tvirtinant dantų tiltelį ant implantų. Šis prarastų dantų atstatymo metodas yra pigesnis negu kiekvieną prarastą dantį atstatant implantais ir ant jų tvirtinant karūnėles. Pavyzdžiui netekus trijų dantų, pacientui yra sukami tik du implantai šonuose ant kurių tvirtinamas dantų tiltelis.

 

Prieš nuimant dantų antspaudą ir jį išsiunčiant dantų technikui burna ir dantys turi būti pilnai paruošti tam, kad dantų technikas pagal nuimtą antspaudą galėtų pagaminti individualų dantų tiltelį tinkantį tik tam pacientui. Kai dantų technikas pagamina tiltelį, pacientas yra pakviečiamas vizitui pas odontologą, kurio metu pagamintas dantų protezas yra pamatuojamas. Jeigu protezas tinka, tuomet jis yra pritvirtinamas prie nušlifuotų dantų arba implantų. Kartais pasitaiko, kad tobulam protezo pritaikymui paciento burnoje prireikia ir kelių vizitų.

 

Dantų tiltelių tarnavimo laikotarpis yra 10-15 metų, o kai kuriais atvejais ir ilgiau.

Apie vainikėlius – karūnėles

Dantų vainikėliai tai danties formos protezas, kuris yra tvirtinamas ant nušlifuoto danties arba implanto. Mūsų klinikoje mes siūlome dviejų tipų vainikėlius - bemetalės keramikos ir metalo keramikos. Bemetalės keramikos vainikėliai (cirkonio, stiklo) yra itin natūraliai ir estetiškai atrodantys, skaidrūs, vienspalviai, labai tvirti ir ilgaamžiai, naudojami tiek priekinių, tiek šoninių dantų atstatymui. Metalo keramikos vainikėliai yra taip pat tvirti ir ilgaamžiai, tačiau gaminami iš metalo pagrindo jį padengiant keramikos sluoksniu, kurio išvaizda yra panaši į natūralius dantis. Svarbu žinoti, kad pasirinkus metalo keramikos vainikėlius jie mažiau atspindi šviesą ir nėra tokie skaidrūs kaip bemetalės keramikos vainikėliai. Taip pat, ilgainiui, atsitraukus dantenoms gali atsiverti protezo kraštas ir pasimatyti tamsi metalinė linija, kitaip vadinama juodoji linija, todėl tokie vainikėliai yra nerekomenduojami siekiant atstatyti priekinius dantis.

Apie viso žandikaulio fiksuojamąjį protezą

Viso žandikaulio fiksuojamasis protezas yra skirtas bedančių žandikaulių atkūrimui – kada pacientas neturi visų dantų. Tokie protezai sudaryti iš 12 arba 14 dantų yra tvirtinami ant 2, 4, 6 arba 8 implantų. Tai šiuolaikinis šypsenos atkūrimo metodas leidžiantis pacientui atrodyti ir pasijausti lyg su nuosavais dantimis. Taip pat, pacientas gali nesibaiminti, kad protezai iškris, gali pilnai jausti maisto skonį, patiria mažesnį pykinimo pojūtį arba išvis jo nepatiria.

 

Viso žandikaulio fiksuojamieji protezai yra skirstomi į išimamus ir neišimamus. Išimami protezai yra tvirtinami ant 2 arba 4 implantų, yra valomi pačiam pacientui juos išėmus iš burnos. Tokie protezai dengia gomurį labai minimaliai ir beveik nesukelia pykinimo pojūčio. Neišimami dantų protezai yra tvirtinami ant 4, 6 arba 8 implantų ir jų pacientas pats išsiimti negali. Nešiojant tokius protezus pacientas jaučiasi lyg su natūraliais dantimis, yra maksimaliai garantuojamas kramtymo efektyvumas, protezai turi itin natūralią ir estetišką išvaizdą.

IŠIMAMI NUOLATINIAI DANTŲ PROTEZAI /

Kada rekomenduojamas protezavimas išimamais nuolatiniais dantų protezais?

Toks protezavimo metodas yra rekomenduojamas, kada atstatyti dantis tiltais arba implantais yra neįmanoma, esant sveikatos arba anatomijos apribojimams. Įvertinti burnos ir žandikaulio situaciją bei protezavimo galimybes gali gydytojas protezuotojas, kuris ir priima sprendimą. Priklausomai nuo paciento dantų būklės, dantų atstatymui išsiimamais nuolatiniais protezais gali būti gaminami daliniai arba viso žandikaulio protezai. Daliniai protezai yra tvirtinami prie likusių gretimų dantų specialiais kabliukais, kurie nepažeidžia dantų paviršiaus. Viso žandikaulio protezų tvirtinimui yra sukurti specialūs klijai, kuriuos galima įsigyti burnos priežiūros priemonių parduotuvėse.

Išimamų dantų protezų trūkumai

Išimami dantų protezai gali sukelti ir rūpesčių – gali pradėti blogai laikytis burnoje dėl ko tampa sunkiau kramtyti ar kalbėti. Svarbu nepamiršti, kad žmogaus žandikaulis ir visa burnos ertmė nuolat keičiasi, todėl išimami protezai su laiku gali pasidaryti nebepatogūs ir kelti diskomfortą. Gydytojai odontologai rekomenduoja reguliariai kas pusę metų lankytis pas savo protezuotoją, kad kas kartą jis juos iš naujo pritaikytų ir išlaikytų protezų nešiojimą komfortišku.

/ LAIKINI DANTŲ PROTEZAI /

Pacientus, kuriems yra reikalinga dantų protezavimo procedūra, dažnai neramina klausimas, ar jiems teks vaikščioti be dantų kol bus pagaminti nuolatiniai protezai. Žinoma ne! Šiam nemalonumui išvengti mūsų klinikos specialistai siūlo laikinus dantų protezus tam, kad jūsų šypsena būtų nepriekaištinga net gi tada, kol jūsų nuolatiniai protezai yra gaminami.

Laikini dantų vainikėliai

Laikini vainikėliai tai laikini dantų protezai, kurie uždedami pacientui ant nušlifuotų dantų arba implanto ir laikomi tol, kol pagaminami nuolatiniai vainikėliai. Šių laikinų protezų spalva yra priderinama prie kitų dantų arba parenkama pagal paciento pageidavimą. Laikini dantų vainikėliai yra uždedami, kad apsaugotų implantą, nušlifuotą dantį ir dantenas nuo išorinio poveikio, atstatyti šypsenos estetinę išvaizdą ir danties funkcijas. Taip pat, laikinas vainikėlis apsaugo nušlifuotą dantį bei implantą nuo dantenų užlipimo ir paruošia tuščią vietą nuolatiniam protezui, taip išvengiant nepageidaujamos dantenų reakcijos ar nekokybiškos restauracijos.

 

Laikini dantų vainikėliai nėra skirti nešioti visam laikui, kadangi jie nėra tokie tvirti, jų nesaugant gali lūžti ir yra skirti nešioti tik pasiruošimo nuolatiniams protezams laikotarpiui. Pasiruošimo laikotarpis gali trukti nuo savaitės iki metų.

Kosmetinė plokštelė

Kosmetinė dantų plokštelė yra pagaminama laikinai ją nešioti tol, kol laukiama nuolatinių protezų. Dažniausiai ši plokštelė yra skiriama po danties rovimo arba patirtos danties traumos, netekus vieno ar kelių dantų tol, kol sugyja aplinkui esantys audiniai. Kosmetines plokšteles galima nešioti iki kelių mėnesių, kol sugis audiniai ir tuščia vieta bus paruošta protezavimui, tačiau svarbu žinoti, kad kramtymo funkcijos ji neatkuria.

 

Kosmetinės plokštelės privalumas – užpildydama vieno ar kelių prarastų dantų tarpą, ji apsaugo dantis nu pasvyrimo, pakrypimo, tarpų tarp dantų atsiradimo, išsaugo vietą burnoje nuolatiniam protezui, atkuria šypsenos estetinę išvaizdą.

/ PO PROTEZAVIMO PROCEDŪROS /

Kaip prižiūrėti fiksuotus dantų protezus?

Dantis ir burną valykite ultragarso šepetėliu arba minkštu mechaniniu šepetėliu su prailgintais šereliais du kartus dienoje, naudokite tarpdančius valančias priemones, valykite liežuvį, esant poreikiui naudokite burnos skalavimo priemones. Turintiems tiltų ir vainikėlių būtina naudoti tarpdančių šepetėlius ir specialius tarpdančių siūlus, kurie yra skirti valyti vietoms po tiltų tarpinėmis dalimis ir po protezuotų dantų vainikėlių jungtimis. Pavieniams protezuotiems dantims pakanka tarpdančių šepetėlių ir paprasto tarpdančių siūlo. Nepamirškite kasdien valyti liežuvio. Daugiau informacijos apie burnos priežiūrą rasite atmintinėje „Kaip prižiūrėti protezuotus dantis“ ČIA.

Kaip prižiūrėti išimamus dantų protezus?

Protezai yra valomi specialiu šepetėliu (arba kietu šepetėliu prailgintais šereliais) ir nešiurkščia (neabrazyvia, RDA <55) dantų pasta arba geliu, kad nesubraižytumėte protezų paviršiaus. Po protezų valymo šepetėliu, mirkykite juos specialiame tirpale. Kiek laiko mirkyti protezus skaitykite ant mirkymo priemonės pakuotės ir laikykitės gamintojo rekomendacijos. Po mirkymo, nuskalaukite protezus tekančiu vandeniu. Jeigu norite naktį išsiimti protezus, laikykite juos sausai dėžutėje. Daugiau informacijos apie burnos ir išimamų protezų priežiūrą rasite atmintinėje „Kaip prižiūrėti išimamus dantų protezus“ ČIA.

po proceduros
laikini
isimami
fiksuoti
apie protezavima
kainos

PROTEZAVIMO KAINOS /

Konsultacijos, tyrimai ir atspaudai

Gyd. protezuotojo konsultacija

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Dentalinė rentgeno nuotrauka

Skaitmeninis dantų skanavimas su „3D Shaper“

Skaitmeninis dantų skanavimas su „3D Shaper“ (protezuojant ant implantų)

Silikoninis atspaudas

29 €

25 €

11 €

59 €

89 €

65 €

Dantų vainikėliai ant natūralių dantų

Stiklo keramikos vainikėlis

Cirkonio dažytas vainikėlis

Cirkonio keramikos vainikėlis

Priekinio danties restauracija porceliano laminate

Keramikinis E-Max užklotas

Laikinas danties vainikėlis (gamintas klinikoje)

Laikinas danties vainikėlis PMMA (gamintas laboratorijoje)

389 €

409 €

409 €

499 €

399 €

39 €

99 €

Dantų vainikėliai ant implantų

Cirkonio dažytas vainikėlis

Cirkonio keramikos vainikėlis

Laikinas danties vainikėlis ant implanto PMMA (gamintas laboratorijoje)

Implanto analogas

Transferis

599 €

599 €

150 €

 +39 €

+45 €

Dantų tiltai ant natūralių dantų

Cirkonio keramikos tiltelis (3 dantų)

Laikinas dantų tiltelis PMMA (3 dantų) (gamintas laboratorijoje)

Cirkonio keramikos tiltelis (4 dantų)

Laikinas dantų tiltelis PMMA (4 dantų) (gamintas laboratorijoje)

1227 €

297 €

1636 €

396 €

Dantų tiltai ant implantų

Cirkonio keramikos tiltelis (3 dantų)

Cirkonio keramikos tiltelis (4 dantų)

Laikinas dantų tiltelis PMMA (3 dantų) (gamintas laboratorijoje)

Laikinas dantų tiltelis PMMA (4 dantų) (gamintas laboratorijoje)

Implanto analogas

Transferis

1797 €

2396 €

450 €

600 €

 +79 €

+89 €

Išimami dantų protezai (fiksuojami prie implantų)

Išimamas protezas vienam žandikauliui (2 implantai), su lokatoriais, sutvirtinta plastiko plokštelė su akriliniais arba kompozitiniais dantimis

Išimamas protezas vienam žandikauliui (2-4 implantai), fiksuojamas ant sijos, metalo karkasas su akriliniais (arba kompozitiniais) dantimis

1159 €

2319 €

Bedančių žandikaulių protezavimas ant implantų

Fiksuotas protezas vienam žandikauliui (4-6 implantai), metalo karkasas su akriliniais arba kompozitiniais dantimis

Fiksuotas protezas vienam žandikauliui (4-8 implantai), metalo karkasas su keramikos apdaila

Fiksuotas protezas vienam žandikauliui (4-8 implantai), cirkonio monolitinis karkasas

Fiksuotas protezas vienam žandikauliui (4-8 implantai), cirkonio karkasas sutvirtintas titanu ir pavieniai cementuojami cirkonio (arba E-Max) keramikos vainikėliai

2849 €

3999 €

3999 €

5599 €

Išimami dantų protezai (plokštelės)

Akrilinė dalinė plokštelė (1 - 4 dantys)

Akrilinė dalinė plokštelė (5 - 12 dantys)

Akrilinė pilna plokštelė visam žandikauliui

Akrilinės plokštelės pataisa

Termoplastinė dalinė plokštelė (1 - 4 dantys)

Termoplastinė dalinė plokštelė (5 - 12 dantys)

Termoplastinė pilna plokštelė visam žandikauliui

Termoplastinės plokštelės pataisa

Išimamos plokštelės koregavimas, perbazavimas (klinikoje)

Išimamos plokštelės koregavimas, perbazavimas (laboratorijoje)

 

125-209 €

325 €

325 €

99-129 €

269-369 €

549 €

549 €

139-249 €

85 €

119 €

Dantų techniko laboratorijos darbai reikalingi protezavimui

Danties pavaškavimas techniko laboratorijoje

Silikoninis gidas (dalinis)

Silikoninis gidas (viso žandikaulio)

29 €

39 €

59 €

Apsauginės kapos gamyba

Minkšta kapa (apsauginė arba bruksistams)

65 €

Papildomos paslaugos

Laikino vainikėlio koregavimas, perbazavimas

Danties šlifavimas, paruošimas užklotui

Seno vainikėlio nuėmimas

Cementavimas stiklo jonomeriniu cementu

Cementavimas derviniu cementu

Ertmių uždarymas ant implantų

45 €

45 €

39 €

35 €

59 €

59 €

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.

bottom of page