top of page
Gydymas - dantu gydymas lazeriu
odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ DANTŲ ŠALINIMAS /

Viena iš dažniausiai atliekamų burnos chirurginių procedūrų yra dantų šalinimas. Šios procedūros būtinybę įvertina gydytojas odontologas, kadangi dantis yra šalinamas tik tada, kai kiti gydymo metodai yra nebeveiksmingi arba dantis kenkia burnos būklei. Dantų šalinimo gali prireikti dėl šių priežasčių:

  • Ortodontinio gydymo procese;

  • Komplikuoto danties dygimo ar neteisingos jo padėties;

  • Itin pažengusio karieso ir smarkaus uždegimo prie šaknies;

  • Danties lūžio ar skilimo;

  • Pažengusio periodontito, kada dantis pradeda smarkiai klibėti.

 

Danties šalinimas yra kraštutinis sprendimas, kuris priimamas tik esant būtinybei. Mūsų klinikos gydytojai visuomet stengiasi išsaugoti savo pacientų natūralius dantis, tačiau kartais tai tampa nebeišvengiama.

/ GYDYTOJAI /

osvaldas-Danvite2.jpg

/ OSVALDAS NORIKEVIČIUS /

Gyd. odontologas

kolektyvas-Danvite-01.jpg

/ DALIUS MATKEVIČIUS /

Gyd. veido, žandikaulių ir burnos chirurgas

odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

reg
DUK

/ PROTINIO DANTIES ŠALINIMAS /

Kodėl tenka šalinti protinius dantis?

Šie dantys išdygsta vėliausiai iš visų dantų ir neretai sukelia daugybę įvairių problemų: skausmą, patinimą, sąkandžio pasikeitimą, dantų susigrūdimą, blogą burnos kvapą, greta esančių dantų pažeidimus, cistų formavimąsi, infekciją. Kai protiniams dantims trūksta vietos, jie dygsta netaisyklingai ar atsiremia į kitus dantis.


Tokiu atveju norėdami išvengti komplikacijų, turime šalinti protinius dantis. Protiniai dantys šalinami ortodontinio gydymo tikslu arba jei paciento žandikauliai yra maži, siauri ir dantys pilnai neišdygsta. Ties nepradygusiais protiniais dantimis gali susiformuoti cistos, pažeidžiami aplinkiniai minkštieji audiniai, šalia protinio esančiame krūminiame dantyje gali išsivystyti kariesas, kaulinio audinio uždegimas ar rezorbcija. Sunkiais atvejais sukeliamas infekcinis endokarditas, sepsis.


Prieš šalinant šiuos dantis visada atliekami rentgenologiniai tyrimai, kurių dėka galima tiksliai nustatyti danties ir aplinkinių struktūrų būklę, šaknų padėtį. Gydytojas supažindina su galimomis komplikacijomis, priežiūra po šalinimo. Protinių dantų šalinimas atliekamas naudojant nuskausminamuosius vaistus. Vaistams suveikus chirurginiais instrumentais tiksliai ir neskausmingai atveriami minkštieji burnos ertmės audiniai ir pašalinami dantys. Išrauto protinio danties atstatyti implantacija nereikia.

 

Be abejo, būna ir taip, kad protiniai dantys pilnai išdygsta, o gerai prižiūrimi nesukelia jokių problemų, tačiau šių dantų priežiūra yra gana sudėtinga ir dažniausiai nepakankama, nes yra sunku įprastu dantų šepetėliu pasiekti taip toli išdygusius dantis ir jų tarpdančius. Jeigu protinių dantų higiena yra pasirūpinama tinkamai, jie yra sveiki, išdygę tiesiai, tinkamoje vietoje ir nestumia kitų dantų jų šalinti yra nerekomenduojama.

Kiek trunka protinio danties šalinimo procedūra?

Ši procedūra dažniausiai trunka nuo 10 iki 30 minučių, naudojama vietinė nejautra. Šios procedūros metu galima šalinti ir daugiau protinių dantų.

NUOLATINIO DANTIES ŠALINIMAS /

Danties šalinimas dėl uždelsto karieso

Negydomas dantų kariesas ilgainiui sukelia dantų šaknų kanalų uždegimą. Tokiems uždegimams gydyti yra skiriamas endodontinis gydymas, tačiau jeigu karieso stadija yra itin pažengusi ir pažeidusi didžiąją dalį danties audinių, dantų šaknų kanalų gydymas gali būti nebeveiksmingas. Tokiu atveju tenka šalinti dantį siekiant išgydyti infekciją bei apsaugoti aplinkui esančius audinius.

Danties šalinimas dėl ortodontinių priežasčių

Kartais pasitaiko, kad dantį tenka šalinti todėl, kad jis auga ne vietoje ar netiesiai ir to negalima sutvarkyti taikant ortodontinio gydymo arba dantis trukdo pasiekti ortodontinio gydymo sėkmę.

Kitos nuolatinio danties šalinimo priežastys

Taip pat, nuolatinius dantis tenka šalinti dėl įvairių traumų, lūžių ir skilimų bei dėl pažengusio periodontito, kada dantis ima stipriai klibėti.

Kiek trunka nuolatinio danties šalinimo procedūra?

Ši procedūra dažniausiai trunka nuo 10 iki 30 minučių, naudojama vietinė nejautra.

Kodėl svarbu pašalintą dantį pakeisti nauju?

Jeigu jūs netekote nuolatinio danties (ne protinio) dėl traumos, uždelsto karieso ar pažengusio periodontito, svarbu žinoti, kad jį būtina atstatyti implantacija. Prarasto danties atstatymas apsaugo nuo dantų išretėjimo ir nudilimo, sąkandžio pokyčių, žandikaulio nykimo, veido išvaizdos pokyčių. Plačiau apie implantaciją kviečiame skaityti ČIA.

/ DANTIES ŠALINIMAS SU KRAUJO PLAZMA /

Kraujo plazmos nauda šalinant dantį

Mūsų klinikoje teikiame dantų šalinimo paslaugą naudojant paties paciento kraujo plazmą (jeigu pacientas pageidauja), ją išgaunant pritaikius „Endoret®“ technologijos principą. Kraujo plazma yra visiškai natūrali, išgaunama iš paties paciento kraujo, turi regeneracinių savybių, skatina ir greitina gijimą, sumažina komplikacijų tikimybę.

 

Kraujo plazma yra išgaunama iš paciento venos paėmus kraują, patalpinus jį į mėgintuvėlį ir jį išcentrifugavus 8 minutes. Po šios procedūros mėgintuvėlyje su krauju atsiskiria kraujo plazma ir trombocitai, kurie abu yra panaudojami danties šalinimo procedūros metu.

Norint sužinoti plačiau apie „Endoret®“ technologiją ir jos privalumus skaitykite ČIA.

/ PRIEŽIŪRA PO PROCEDŪROS /

Kaip elgtis po danties rovimo?

Išrovus dantį, taisyklinga priežiūra namuose gijimo periodu yra itin svarbi siekiant išvengti komplikacijų. Dvi valandas po danties rovimo nevalgykite, venkite karšto maisto ir gėrimų. Daugiau informacijos, kurią svarbu žinoti po šios procedūros skaitykite atmintinėje po danties rovimo ČIA.

protinio salinimas
nuolatinio salinimas
Kraqjo plazma
prieziura
kaino

/ DANTŲ ŠALINIMO KAINOS /

Konsultacijos ir tyrimai

Gyd. chirurgo konsultacija

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Dentalinė rentgeno nuotrauka

Kompiuterinė tomografija (3D rentgeno nuotrauka)

29 €

25 €

11 €

69 €

Dantų šalinimas

Pieninio danties šalinimas

Nuolatinio danties šalinimas

Protinio danties šalinimas

Paciento PRGF kraujo plazmos paruošimas šalinimo procedūrai

Išrauto danties vietos užpildymas kaulo pakaitalais

Skubi pagalba uždegimo atvejais

19-35 €

75 €

80-160 €

160 €

159 €

59 €

Papildomos paslaugos

Nuskausminimas

10 €

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.

bottom of page