top of page
Gydymas - dantu gydymas lazeriu
odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ ORTODONTIJA SUAUGUSIEMS /

Daugelis pacientų nežino, kad netaisyklingas sąkandis ir kreivi dantys sukelia ne tik estetines, bet ir funkcines problemas. Dantys daugiau dyla, juos sunkiau išsivalyti, be to, kramtymo metu dantys veikiami traumuojančių jėgų, dėl ko galima juos anksčiau prarasti. Dažnai žmonės vengia ortodontinio gydymo, kadangi nenori, kad ortodontinės sistemos būtų matomos arba mano, kad dantų tiesinimas yra per brangus, todėl konsultacijos metu, mūsų klinikos specialistas parinkdamas ortodontinį gydymo metodą pacientui, visuomet atsižvelgia į jo poreikius ir pasiūlo optimaliausią gydymo sprendimą laiko, estetikos ir kainos atžvilgiu. Mūsų klinikoje siūlome gydymą skaidriomis kapomis Ordoline. Esant poreikiui atsiskaityti už gydymą galima lizingu. Kviečiame registruotis konsultacijai dėl ortodontinio gydymo ir sužinoti savo gydymo galimybes.

odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Kaip pageidaujate su Jumis susisiekti?

Dėkojame, kad kreipėtės! Visada stengiamės į užklausas atsakyti kuo greičiau.

/ KONTAKTAI /

Bokštų g. 18, Klaipėda

registratura@danvite.lt

+370 650 94848

DARBO LAIKAS

Pirmadienis - Penktadienis 9:00 - 18:00

Pietų pertrauka 13:00 - 14:00

Tiesinančios kapos. Kodėl verta rinktis dantų tiesinimą kapomis, jų privalumai ir trūkumai, gydymo procesas bei gydytojo ortodonto komentaras.

reg
DUK

/ APIE ORTODONTINĮ GYDYMĄ /

Kas yra ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas tai neteisingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija ortodontiniais aparatais. Šis gydymas pagerina dantų ir viso veido estetiką, padeda išsaugoti sveikus dantis ir dantenas, sukuria taisyklingą sąkandį, kai kuriais atvejais padeda atsikratyti žandikaulio artikuliacinių problemų ar net kaklo skausmų.

Kada palankiausia atlikti ortodontinį gydymą?

Palankiausia šią procedūrą atlikti dar vaikystėje kai bet kokie dantų poslinkiai ir sąkandžio korekcijos yra lengviau ir efektyviau koreguojamos. Tačiau ortodontinis gydymas yra sėkmingai atliekamas kaip vaikams, taip ir suaugusiems, tad amžius nėra svarbi riba. Dėl paciento amžiaus gali skirtis gydymo taktika, priemonės ir trukmė, tačiau rezultatai išlieka tie patys.

Ortodontinis gydymas vyresniame amžiuje

Vis dažniau suaugę žmones ryžtasi tiesinti dantis bei koreguoti sąkandį, nes tai nebuvo padaryta vaikystėje. Kad ir vyresniame amžiuje ortodontinio gydymo pagalba galima tiek išgydyti netaisyklingą sąkandį, tiek ištiesinti bet kokios rūšies dantų kreivumą, kai dantų ir dantenų būklė leidžia naudoti ortodontinę jėgą. Todėl mūsų klinikoje kreiptis dėl ortodontinio gydymo gali bet kurio amžiaus žmonės. Gydytojas ortodontas įvertinęs Jūsų dantų būklę ir atsižvelgęs į Jūsų poreikius, rekomenduos geriausią ir efektyviausią ortodontinę sistemą, o esant nepalankiai dantų būklei nerekomenduos ortodontinio gydymo.

Kaip žinoti, ar reikalingas ortodontinis gydymas?

Dažniausiai pacientai patys nusprendžia, kad jiems yra reikalingas ortodontinis gydymas iš tokių požymių, kurie yra akivaizdūs – kreivi, netaisyklingai išdygę ar susigrūdę dantys, tarpas tarp žandikaulių sukandus dantis, veido asimetrija arba patiriami sunkumai kramtant. Tačiau dažnai nutinka ir taip, kad ortodontinio gydymo reikalingumą gali patvirtinti tik specialistai atsižvelgę į tokius požymius, kurių pats pacientas gali ir nepastebėti – netaisyklingas sąkandis, dantų dilimas ir skilinėjimas. Tad net jeigu jums ir atrodo, kad jūsų dantys yra tiesūs, o sąkandis taisyklingas, tai nereiškia, kad jums ortodontinis gydymas yra nereikalingas. Tikslų atsakymą Jums gali duoti gydytojas ortodontas konsultacijos metu.

Kokios yra ortodontinių sistemų rūšys?

Ortodontiniam gydymui suaugusiems yra naudojamos dviejų rūšių ortodontinės sistemos - fiksuoti breketai ir tiesinančios kapos. Tarp šių dviejų rūšių pacientas dažnai renkasi pats, tačiau pasitaiko atvejų, kada tiesinimas kapomis yra neįmanomas ir norinti pasiekti ortodontinio gydymo sėkmę yra reikalingi breketai.

 

Fiksuotų breketų sistemos yra nuolat tobulinamos, todėl galima rinktis iš įvairių, mažiau ar daugiau pastebimų breketų rūšių – standartinių, keramikinių safyrinių, beligatūrinių „Empower“ metalinių, beligatūrinių „Empower Clear“, beligatūrinių „Damon Clear“, beligatūrinių Damon Q“ ir liežuvinių.

 

Skaidrias arba, mūsų pacientų vadinamas, nematomas tiesinančias kapas galima rinktis iš dviejų gamintojų – „Airnivol“ ir „Invisalign“.

Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą gydymo metu?

Jeigu pacientas nešioja breketus ir jam yra reikalingi sistemos suveržimai, apsilankymai pas gydytoją ortodontą turėtų būti planuojami kas 1-2 mėnesius, jeigu gydytojas nenurodė kitaip. Nešiojant tiesinančias kapas apsilankymai pas gydytoją yra daug retesni, kadangi pacientas keičiasi tiesinančių kapų komplektus pats namuose pagal ortodonto nurodytą grafiką.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Ortodontinio gydymo trukmė priklauso nuo pradinės dantų ir sąkandžio būklės sudėtingumo ir kiekvienam pacientui yra labai individuali, galinti trukti nuo vienų iki kelių metų.

Ar ortodontinis gydymas yra skausmingas?

Kai tik pacientas pradeda nešioti ortodontinę sistemą yra natūralu jausti diskomfortą, spaudimą bei dantų jautrumą kietam maistui, tačiau šis nemalonus jausmas praeina 1-2 savaičių bėgyje. Taip pat, po kiekvieno breketų suveržimo arba kapų komplekto pakeitimo nauju gali būti jaučiamas tas pats diskomfortas, kaip ką tik pradėjus ortodontinį gydymą. Tai nutinka todėl, kad dantys yra išjudinami iš savo vietų ir yra stumiami teisingos padėties link. Nešiojantiems breketų sistemas, metalinės jų dalys gali pradėti trinti gleivinę. Šiam diskomfortui išvengti gydytojas ortodontas rekomenduoja klijuoti ortodontinį vašką ant tos breketų sistemos dalies, kuri sukelia gleivinės jautrumą.

Ar po ortodontinio gydymo dantys ilgai lieka savo vietose?

Dažniausiai ortodontinio gydymo rezultatais galima džiaugtis visą gyvenimą. Tačiau minimalūs dantų poslinkiai galimi net ir po labai sėkmingo ortodontinio gydymo, todėl gydytojas ortodontas garantuoti absoliučios gydymo sėkmės visam gyvenimui negali. Tai priklauso nuo skirtingų faktorių tokių, kaip griežimas dantimis, žalingi įpročiai, rūkymas, hormonų balanso sutrikimai, kontraceptikų vartojimas ir kt. Po ortodontinio gydymo breketais gydytojas ortodontas vidinėje dantų pusėje gali pritvirtinti specialią vielutę, kuri padės dantis išlaikyti tiesiais ir teisingoje vietoje. Po dantų tiesinimo kapomis viskas yra daug paprasčiau, kadangi pacientas gali pats kartas nuo karto užsidėti paskutinį kapų komplektą ir taip neleisti dantims bei sąkandžiui grįžti į pradinę padėtį.

/ APIE BREKETUS IR JŲ PRIEŽIŪRĄ /

Kas yra breketai?

Breketai tai fiksuota ortodontinė sistema, kurios mažos plokštelės yra pritvirtintos prie kiekvieno danties ir sujungtos specialia ortodontine vielute. Šios sistemos pacientas nusiimti negali, ji yra nešiojama visą gydymo laikotarpį. Breketų sistemos dažniausiai yra metalinės, tačiau galima pasirinkti ir skaidrią, mažiau pastebimą sistemą. Nešiojant breketus apsilankymai pas gydytoją ortodontą breketų suveržimui turėtų būti planuojami kas 1-2 mėnesius, jeigu gydytojas nenurodė kitaip.

Kokia yra burnos ertmės priežiūra nešiojant breketus?

Po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo būtina kruopščiai išsivalyti dantis, naudoti ortodonto rekomenduojamas burnos priežiūros priemones. Viso ortodontinio gydymo metu turite skirti ypatingą dėmesį asmeninei burnos higienai. Priešingu atveju gali atsirasti ėduonis, dantenų uždegimas, nemalonus burnos kvapas, breketų sistema gali atsiklijuoti. Profesionali burnos higiena rekomenduojama atlikti kas 3 - 4 mėnesius, tam kad pašalinti apnašas ir užkirsti kelią akmenų ir ėduonies susiformavimui, dantenų uždegimui. Daugiau informacijos apie burnos ertmės priežiūra nešiojant breketus rasite atmintinėje ČIA.

Kokios gali būti pasekmės nešiojant breketus ir nesilaikant teisingos burnos higienos?

Dažniausiai pasitaikanti dantų problema nuėmus breketų sistemą – pradinis dantų ėduonis atsirandantis dėl burnos ertmės priežiūros ir priežiūros priemonių rekomendacijų nesilaikymo. Pirminis dantų ėduonis pasireiškia baltomis, rusvomis arba rudomis dėmėmis ant dantų, kurias pašalinti įmanoma tik plombavimo metu. Jeigu dėmės ant dantų yra baltos tuomet jas pašalinti galima naudojant naujausią „Icon“ technologiją – pirminio dantų ėduonies gydymas be gręžimo.

/ APIE TIESINANČIAS KAPAS IR JŲ PRIEŽIŪRĄ /

Kas yra tiesinančios kapos?

Tiesinančios kapos yra inovatyvus ortodontinis sprendimas siekiant maksimaliai išlaikyti šypsenos estetinį vaizdą visą gydymo periodą. Jos yra skaidrios ir plonos, todėl beveik nepastebimos ant dantų šnekant ar šypsantis. Taip pat, toks gydymo metodas yra itin palankus žmonėms, kurie yra alergiški metalams arba daug keliauja ir neturi galimybės dažnai lankytis pas gydytoją ortodontą.

 

Tiesinančios kapos yra gaminamos kiekvienam pacientui individualiai, nuskanavus visus jo dantis ir sukandimą specialia 3D kamera. Visa gydymo eiga yra suplanuojama skaitmeniniu būdu, iš karto numatant ortodontinio gydymo rezultatus. Pagal numatomus rezultatus ir paciento ortodontinės situacijos sudėtingumą yra gaminamas tam tikras kapų komplektų skaičius.

 

Tiesinant dantis kapomis lankytis pas gydytoją ortodontą nereikia, kadangi kiekvieno etapo kapos yra pagaminamos ir atiduodamos pacientui iš karto. Kiekviena kapa keičiama kas 10-14 dienų. Nešiojama 22-24 valandas per parą. Kapą galima išsiimti valgant, valantis dantis ar valandai – dviem, einant į svarbų susitikimą.

Ar tiesinant dantis kapomis gali prireikti papildomų priemonių?

Nesudėtingais dantų kreivumo ar sąkandžio netaisyklingumo atvejais dažnai užtenka tik kapų. Esant sudėtingesnėms situacijoms gali prireikti papildomų priemonių tokių, kaip prie danties priklijuojamų sagučių, elastikų, skeletinės atramos ar kitų ortodontinių priemonių, kurių prireikus būsite su jomis supažindinti savo gydytojo ortodonto.

Ar dantų tiesinimas kapomis tinka vaikams?

Dantų tiesinimas kapomis yra taikomas tik tiems pacientams, kurių visi nuolatiniai dantys yra pilnai išdygę.

"Ordoline" tiesinančių kapų gamintojo žodis...

Dantų tiesinimas ORDOLINE® elaineriais – tai inovatyvus ortodontinis gydymas skaidriomis, nuimamomis kapomis. Kapos pagaminamos iš biologiškai suderinamo medicininės paskirties skaidraus polimero. Elainerių rinkinys gaminamas individualiai kiekvienam pacientui, prieš tai nuėmus dantų lankų atspaudus ar naudojantis naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis – intraoraliniu skeneriu.


Nešiojant ORDOLINE® elainerius galima šypsotis plačiau ir užsiimti įprasta kasdienine veikla, nes aplinkiniai jų nepastebi. Gydymo metu žmogus jaučia mažiau nemalonių pojūčių ir gydymas dažniausiai trunka trumpiau, lyginant su įprastiniu ortodontiniu gydymu breketais.

Burnos ertmės priežiūra nešiojant tiesinančias kapas

Burnos ertmės priežiūra nešiojant tiesinančias kapas niekuo nesiskiria nuo įprastos asmeninės burnos higienos namuose, tačiau svarbu žinoti, kad valytis dantis jums teks daug dažniau. Apie tiesinančių kapų nešiojimo rekomendacijas, burnos ir tiesinančių kapų priežiūrą bei valymą skaitykite plačiau atmintinėje ČIA.

gydymas
breketai
kapos
kaino

ORTODONTIJOS KAINOS SUAUGUSIEMS IR VAIKAMS /

Konsultacijos ir tyrimai

Gyd. ortodonto konsultacija suaugusiam

Gyd. ortodonto konsultacija iki 18 metų

Diagnostiniai modeliai ir gydymo planas

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Skaitmeninis dantų skanavimas su „3D Shaper“

Kompiuterinė tomografija (3D rentgeno nuotrauka)

30 €

15 €

60 €

25 €

59 €

69 €

Dantų tiesinimas "Ordoline" kapomis

Abiejų žandikaulių gydymas:

Complex

Medium

Light

Easy

Vieno žandikaulio gydymas:

Medium

Light

Easy

3799 €

3330 €

2499 €

1490 €

2499 €

1899 €

799 €

Apsilankymai ortodontinio gydymo metu

Retencinė plokštelė

Ortodontinė plokštelė

Kontrolinis vizitas su plokštele / plokštelės korekcija

Gomurinis lankas

150 €

150 €

25 €

80 €

Papildomos ortodontinės paslaugos

Termoplastinė kapa

Ortodontinės sagutės priklijavimas

Sąkandžio pakėlimas (1 dantis)

Mikroimplantas

Vietą užlaikanti kilpelė

Fiksuotas reteineris

Sudėtingos individualios lankų modifikacijos

Išimamas funkcinis aparatas „Twin-block“

Išorinio tempimo aparato pritaikymas, uždėjimas (be žiedų)

Greito plėtimo sraigtas (RME)

Hibridinis greito plėtimo sraigtas su 2-4 mikroimplantais

Fiksuotas funkcinis aparatas „Herbst“

Fiksuotas funkcinis aparatas „Forsus/Powerscope“

Dalinė breketų sistema 2x4

Spec. gamybos individualūs aparatai

90 €

30 €

5 €

140 €

70 €

60 €

30-120 €

280 €

80 €

240 €

520-720 €

580 €

290 €

300 €

70-350 €

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.

bottom of page