top of page
 • Writer's pictureDanvite.lt

Kaip prižiūrėti dantis sergant periodontitu


Sergant periodontitu ir gilėjant periodonto kišenėms labai svarbu laikytis teisingos asmeninės burnos higienos ir reguliariai lankytis pas burnos higienistą. Turint itin pažengusį periodontitą, rekomenduojama kreiptis į periodontologą - gydytoją, kuris specializuojasi šioje srityje. Vektoriaus procedūra gali padėti turint ankstyvos arba vidutiniškai pažengusios stadijos periodontitą, tačiau svarbu atsiminti, kad šią ligą sustabdyti, o kai kuriais atvejais išgydyti įmanoma tik laikantis griežtos asmeninės burnos higienos namuose. Ši atmintinė Jums padės suprasti visus burnos priežiūros etapus siekiant apsaugoti dantis nuo periodontito ir jį gydyti.

 • Profesionalią burnos ertmės higieną rekomenduojama atlikti kas 3 - 4 mėnesius, po kurios galima atlikti periodontito gydymo vektoriumi procedūrą. Sergant periodontitu Jūsų dantenų kišenės tampa vis gilesnės, todėl aplink šaknį pradeda kauptis apnašos, kurios jį tirpdo taip sukeldamos dantų paslankumą, klibėjimą, išretėjimą ar net netekimą. Vektoriaus aparato pagalba pašalinamos giliai po dantenomis pasislėpusios apnašos ir sukuriamos sąlygos kišenėms gyti bei trauktis.

 • Valykite dantis dantų šepetėliu ryte ir vakare. Dantis valykite elektriniu ultragarso šepetėliu arba minkštu mechaniniu šepetėliu mažais sukamaisias judesiais ir nespausdami, kad ilgainiui nepažeistumėte dantų emalio ir dantenų. Ypatingą dėmesį skirkite vietoms prie dantenų, vidinei dantų pusei ir galiniams dantims.

 • Tarpdančius valykite tarpdančių šepetėliais ir/arba elektriniu tarpdančių irigatoriumi. Tarpdančių valymas yra ne mažiau svarbus negu dantų valymas šepetėliu. Nevalant tarpdančių, juose kaupiasi apnašos, kurios vėliau virsta akmenimis. Taip pat neišvalytos apnašos kaupiasi po dantenomis išgilėjusiose periodonto kišenėse ir taip leidžia periodontito ligai gyvuoti. Norint geriausio tarpdančių valymo rezultato odontologai rekomenduoja elektrinį tarpdančių irigatorių su antgaliu skirtu periodonto kišenėms valyti. Jį galite įsigyti mūsų klinikoje.

 • Valykite liežuvį specialiais liežuvio valikliais ar šepetėliais. Tarp liežuvio spenelių kaupiasi daug bakterijų, kurios gali sukelti nemalonų burnos kvapą ir turėti įtakos burnos mikroflorai, tad liežuvio nuvalymas turėtų būti neatsiejama burnos higienos dalis.

 • Naudokite tokią dantų pastą, kurią rekomenduoja Jūsų odontologas arba burnos higienistas. Dantų pastos parinkimas pagal esamą Jūsų dantų ir burnos būklę atlieka svarbų vaidmenį, norint išsaugoti savo dantis sveikus ir gražius. Sergantiems periodontitu dažniausiai yra rekomenduojamos antibakterinės dantų pastos, tačiau visuomet siūlome pasitarti su savo burnos higienistu arba odontologu.

Taigi, bendradarbiaujant su burnos higienistu ir laikantis visų šių patarimų mūsų klinikos specialistai gali padėti jums sustabdyti periodontito plitimą, o kai kuriais atvejais net ir išgyti. Svarbu atsiminti, kad periodontito plitimas gali būti sustabdomas, tačiau vien profesionalios burnos higienos ir vektoriaus procedūros nepakanka. Be kruopščios asmeninės burnos higienos namuose, gero gijimo rezultato pasiekti nepavyks.


Priemonės asmeninei burnos higienai sergant periodontitu:

 • Minkštas dantų šepetėlis arba elektrinis ultragarso dantų šepetėlis;

 • Antibakterinė dantų pasta arba tokia pasta, kurią rekomenduoja jūsų odontoloas arba burnos higienistas;

 • Tarpdančių šepetėliai, elektrinis irigatorius su specialiu periodontologiniu antgaliu;

 • Liežuvio valiklis.

Kitos rekomenduojamos priemonės:

 • Vieno danties šepetėlis;

 • Burnos skalavimo skystis.


Kviečiame registruotis profesionaliai burnos higienai ir periodontito gydymo vektoriumi procedūrai ČIA.


Comments


bottom of page