top of page
  • Writer's pictureDanvite.lt

Kaip prižiūrėti išimamus dantų protezus


Netekus dantų ir juos pakeitus protezais, svarbu atsiminti, kad ant jų, kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi apnašos ir susidaro akmenys, todėl juos būtina kruopščiai valyti ir prižiūrėti, norint protezus išlaikyti ilgaamžiškus, blizgius ir nepraradusius estetinės išvaizdos.

Protezų valymas. Protezai yra valomi specialiu šepetėliu (arba kietu šepetėliu prailgintais šereliais) ir nešiurkščia (neabrazyvia, RDA <55) dantų pasta arba geliu, kad nesubraižytumėte protezų paviršiaus.


Asmeninė burnos higiena. Laikykitės taisyklingos asmeninės burnos higienos. Dantis ir burną valykite elektriniu ultragarso šepetėliu arba minkštu mechaniniu šepetėliu du kartus dienoje, naudokite dantų pastą pagal jūsų esamą burnos ir dantų būklę, naudokite tarpdančius valančias priemones, valykite liežuvį.


Protezų mirkymas. Po protezų valymo šepetėliu, mirkykite juos specialiame tirpale. Kiek laiko mirkyti protezus skaitykite ant mirkymo priemonės pakuotės ir laikykitės gamintojo rekomendacijos. Po mirkymo, nuskalaukite protezus tekančiu vandeniu.


Protezų laikymas naktį. Jeigu norite naktį išsiimti protezus, laikykite juos sausai dėžutėje.


Apsilankymai pas gydytoją. Pirmais protezų nešiojimo metais rekomenduojami du apsilankymai pas gydytoją, vėliau vieną kartą metuose. Apsilankymo metu gydytojas apžiūri burnos ir protezų būklę, esant reikalui atlieka protezo korekciją.

Priemonės išimamų protezų priežiūrai ir nešiojimui:

  • Protezų valymo šepetėlis arba kietas šepetėlis prailgintais šereliais;

  • Protezų valymo gelis arba švelni dantų pasta tinkanti protezų valymui (RDA <55);

  • Protezų mirkymo skystis arba vandenyje tirpios tabletės skirtos protezų mirkymui;

  • Protezų prisitvirtinimą gerinantys klijai.

Priemonės asmeninei burnos higienai namuose:

Kitos rekomenduojamos priemonės:


Comments


bottom of page