top of page
  • Writer's pictureDanvite.lt

Kaip prižiūrėti protezuotus dantis


Svarbu atsiminti, kad ant protezuotų dantų, kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi apnašos ir susidaro akmenys, todėl juos būtina kruopščiai valyti ir prižiūrėti, norint protezuotus dantis išlaikyti ilgaamžiškus, blizgius ir nepraradusius estetinės išvaizdos, o savo likusius nuosavus dantis sveikus ir nepažeistus.

Asmeninė burnos higiena. Laikykitės taisyklingos asmeninės burnos higienos. Dantis ir burną valykite ultragarso šepetėliu arba minkštu mechaniniu šepetėliu su prailgintais šereliais du kartus dienoje, naudokite tarpdančius valančias priemones, valykite liežuvį, esant poreikiui naudokite burnos skalavimo priemones.

Dantų pasta. Dantis valykite įprastai, rinkitės dantų pastą pagal savo burnos ir dantų būklę be fluoro arba su ne didesniu nei 200 ppm fluoro kiekiu (jeigu turite implantų). Tinka pastos su gerosiomis bakterijomis, fermentais, aktyviu deguonimi bei įvairiais žolelių ekstraktais.


Turintiems tiltų ir vainikėlių būtina naudoti tarpdančių šepetėlius ir specialius tarpdančių siūlus, kurie yra skirti valyti vietoms po tiltų tarpinėmis dalimis ir po protezuotų dantų vainikėlių jungtimis. Specialus siūlas yra ne vienodai stangrus, todėl stangresnę vietą yra patogu pakišti, o puresnė siūlo dalis yra skirta kruopščiam apnašų išvalymui. Geriausiems valymo rezultatams pasiekti odontologai rekomenduoja elektrinį tarpdančių irigatorių.

Pavieniams protezuotiems dantims pakanka tarpdančių šepetėlių ir paprasto tarpdančių siūlo.


Profesionali burnos higiena. Šią procedūrą atlikite kas 6 mėnesius arba taip, kaip rekomendavo Jūsų odontologas ar burnos higienistas. Esant periodonto ligoms profesionalią burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti kas 3 - 4 mėnesius. Rekomenduojama rinktis procedūrą, kurios metu yra naudojama ne soda, o glicinas arba eritritolis, kadangi šios medžiagos yra švelnesnes ir nebraižo protezų paviršiaus.

Priemonės asmeninei burnos higienai namuose turintiems protezų:

Kitos rekomenduojamos priemonės:


Comments


bottom of page