odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ VAIKŲ ODONTOLOGIJA /

Odontologai pataria vaikus prie odontologo kėdės pratinti nuo pat mažų dienų. Profilaktiški apsilankymai pas odontologą ar burnos higienistą užtikrins jūsų vaiko burnos ir dantų sveikatą, o taip pat gali padėti susidoroti su vaiko baime gydyti dantukus.

 

Svarbu atsiminti, kad už vaiko burnos sveikatą yra atsakingi tėvai. Tinkama vaiko burnos priežiūra ir ėduonies profilaktika gali užkirsti kelia rimtoms dantų ir visos burnos problemoms ateityje.

 

Mūsų klinikoje vaikams atliekamos šios odontologinės paslaugos:

  1. Pieninių dantų plombavimas

  2. Pieninių dantų šalinimas

  3. Nuolatinių dantų plombavimas

  4. Pieninių dantų gingivito, pulpito bei periodontito gydymas

Profilaktikos procedūros vaikams atliekamos klinikoje „Dsmile“:

  1. Profesionali burnos higiena vaikams

  2. Dantų hermetizavimas silantais

  3. Dantų aplikavimas fluoru

/ PIENINIŲ DANTŲ PLOMBAVIMAS /

Kodėl svarbu gydyti pieninius dantis?

Sveiki pieniniai dantys padeda:

  • Žandikauliui ir sąkandžiui išsivystyti teisingai, o tai lemia ir taisyklingą vaiko kalbą bei artikuliaciją;

  • Nuolatiniams dantims išdygti tiesiems bei reikiamoje vietoje;

  • Gerai sukramtyti maistą ir taip palengvinti virškinimo sistemos veiklą.

Kokios odontologinės pasekmės laukia negydant vaikų dantų ėduonies?

Negydomas vaikų dantų ėduonis, kaip ir suaugusiųjų, plečiasi, todėl pažeistas dantukas gali pradėti skaudėti, gali atsirasti infekcija, kuri pasiekusi danties nervą jį sunaikina. Infekcijos vaikų galvos srityje yra pavojingos, nes gali sukelti sunkių komplikacijų, susilpnėti imuninė sistema, gali atsirasti širdies, sąnarių, inkstų ar kitų organų ligos. Infekcijos sukeliamas skausmas gali sutrikdyti vaiko mitybą, miegą, daryti įtaką jo elgsenai, šypsenos estetinei išvaizdai.

 

Be to, negydyti pieniniai dantys gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas taip sutrikdydami jų vystymąsi ir dygimą dėl ko visą likusį gyvenimą gali lydėti dantų problemos. Taip pat sveiki pieniai dantys labai svarbūs taisyklingam žandikaulio augimui, sąkandžio formavimuisi ir taisyklingam artikuliacijos, kalbos formavimuisi.

 

Tad jeigu jūsų vaiko pieniniai dantukai yra pažeisti ėduonies, odontologai rekomenduoja juos kuo skubiau plombuoti, o apsisaugojimui nuo dantų ligų ir ortodontinių problemų svarbu atlikti ir profilaktines procedūras tokias kaip profesionali burnos higiena ir dantų silantavimas.

Kokios ortodontinės pasekmės laukia negydant vaikų dantų ėduonies?

Vaikų dantų ėduonies negydymas gali iššaukti priešlaikinį danties netekimą po kurio seka ir ortodontinės problemos. Pieniniai dantys „rezervuoja“ vietą ateityje išdygstantiems nuolatiniams dantims, todėl netekus pieninio dantuko anksčiau laiko, nuolatinis dantis gali išaugti netinkamoje vietoje, išaugti kreivas, o tai lemia netaisyklingo sąkandžio formavimąsi bei kreivų nuolatinių dantų dygimą.

Ar naudojamos nuskausminimo priemonės gydant vaiko dantis?

Mūsų klinikoje gydant vaiko dantukus, kaip ir suaugusiems, yra taikoma vietinė nejautra.

/ PIENINIŲ DANTŲ ŠALINIMAS /

Kada reikalingas pieninio danties šalinimas?

Pieninio danties šalinimas reikalingas tada, kai danties audiniai yra visiškai paveikti ėduonies ir konservatyviu gydymo metodu (plombuojant) jo išgelbėti nebeįmanoma. Sugedęs dantukas gali pakenkti besivystančiam nuolatiniam dančiui ir sutrikdyti jo formavimąsi.

 

Taip pat, pieninio danties šalinimas yra reikalingas tuomet, kai jis pradeda klibėti, trukdyti dygti nuolatiniam dančiui ar jaučiamas skausmas valgant.

Ką daryti, jeigu pieninį dantį tenka šalinti per anksti?

Tokiu atveju yra rekomenduojama ortodonto konsultacija. Per anksti pašalinus pieninį dantį atsiranda rizika, kad nuolatiniam dančiui išdygti bus per mažai vietos, išsikraipys sąkandis, nuolatinis dantis išaugs netinkamoje vietoje. Šių problemų išvengti gali padėti gydytojas ortodontas.

/ NUOLATINIŲ DANTŲ PLOMBAVIMAS /

Kodėl genda nuolatiniai vaiko dantys?

Nesenai Išdygę nuolatiniai vaiko dantys ir jų paviršius yra vis dar nepilnai susiformavę, todėl jie yra ypač pažeidžiami ir linkę gesti. Nuolatinių dantų problemos gali atsirasti dėl netinkamos pieninių dantų priežiūros, netaisyklingo burnos priežiūros priemonių pasirinkimo, burnos ir dantų valymo įgūdžių stokos.

Ką daryti, jeigu atsirado ėduonis?

Jeigu atsirado ėduonis nuolatiniame vaiko dantyje, būtina kuo skubiau jį plombuoti, kad būtų išsaugota kiek įmanoma daugiau natūralaus audinio.

Kokios pasekmės laukia negydant nuolatinių dantų?

Atsiradus nuolatiniame vaiko dantyje ėduoniui ir jo negydant, pasekmės laukia tos pačios kaip ir suaugusiam. Negydomas ėduonis plinta į danties šaknį, pažeidžia nervą, atsiranda uždegimas, gali pradėti tinti ir pūliuoti. Nors tokiems atvejams yra skiriamas endodontinis (dantų šaknų kanalų) gydymas, pasitaiko, kad danties išgydyti jau nebepavyksta ir jį tenka šalinti. Po danties pašalinimo, implantacija yra būtina siekiant išvengti dėl tuščios vietos burnoje atsirandančių ortodontinių problemų.

Kaip apsisaugoti nuo ėduonies?

Svarbu nepamiršti, kad ką tik išdygę nuolatiniai dantys yra ypač pažeidžiami, todėl yra būtina naudoti dantų pastą su fluoru, kuris apsaugo dantis nuo ėduonies susidarymo. Taip pat, kad apsaugoti dantukus nuo ėduonies odontologai ir burnos higienistai labai rekomenduoja iškart po nuolatinių dantų išdygimo dengti juos silantais. Plačiau apie profilaktinę vaikų dantų silantavimo procedūrą skaitykite www.dsmile.lt.

/ PROFILAKTINIAI APSILANKYMAI IR PRIEŽIŪRA /

Kada vaikui reikėtų pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją odontologą?

Gydytojai odontologai rekomenduoja pirmąjį vaiko vizitą suplanuoti pasirodžius pirmiesiems dantukams. Geriausiai nelaukti kol vaikas turės dantų problemų, o pirmasis vaiko vizitas pas odontologą būtų kaip pažintinė kelionė, kurios metu vaikas bus supažindintas su odontologijos kabineto aplinka, gydymui skirtais instrumentais. Taip pat odontologas papasakos apie taisyklingą dantų priežiūrą. Taip vaikas nebijos sekantį kartą apsilankyti odontologijos klinikoje, nes ji nebus siejama su neigiamais prisiminimais.

Kas kiek laiko rekomenduojama vaiką vesti pas odontologą?

Kaip suaugusiems, taip ir vaikams apsilankyti pas odontologą rekomenduojama kas pusę metų. Jeigu vaiko dantys yra linkę gesti arba yra kitų problemų apsilankymai rekomenduojami kas 3-4 mėnesius.

Vaikų dantų profilaktikos procedūros ir priežiūra namuose

Apie profilaktines procedūras vaikams ir jų dantukų priežiūrą namuose skaitykite profilaktikos ir grožio klinikas „Dsmile“ svetainėje www.dsmile.lt.

/ PSICHOLOGINIS VAIKO PARUOŠIMAS /

Ką daryti, jeigu vaikas bijo odontologo kėdės?

Visų pirma pradėkite vesti savo vaiką į odontologijos kliniką tikrintis profilaktiškai nuo pat mažų dienų. Tokiu būdu odontologo kėdė vaikui nekels asociacijų su skausmu, o sugedus dantukui ar atliekant profesionalią burnos higieną baimė bus daug mažesnė arba jos išvis nebus.

 

Svarbu savo vaikui paaiškinti vizitų svarbą ir aptarti taisykles, kurių dera laikytis pas odontologą arba burnos higienistą. Internete yra filmukų, kuriuose vaikui yra pristatoma, kaip atrodo vizitas odontologo kėdėje.

 

Taip pat, pasirūpinkite vaiko užimtumu laukimo metu tam, kad jis netaptų irzlus ar pavargęs. Niekada nemeluokite savo vaikui, kad jam nieko nedarys, kad reikės tik parodyti dantuką ir viskas. Savo vaiką turite paruošti tokiems vizitams ir papasakoti, kad gydytoja apžiūrės dantukus, juos išvalys, nuplaus, pateps vaistukais. Venkite žodžių - gręžti dantį, adata, plomba. Be to, nesakykite tokių žodžių kaip “nebijok”, “nebus baisu”, nes tuomet vaikas gali galvoti, kad ten iš tiesų bus baisu. Kad nuraminti vaiką, pasakykite, kad suprantate vaiko baimę. Na, o po vizito rekomenduojame paskatinti savo vaiką už jo drąsą kokia nors smulkmenėle ar maža staigmena bei pagirkite jo gerą elgesį.

 
 
 
 
 
 

/ VAIKŲ ODONTOLOGIJOS KAINOS /

Tyrimai

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Dentalinė rentgeno nuotrauka

25 €

11 €

Vaikų odontologija

Psichologinis vaiko paruošimas (30 min.)

Psichologinis vaiko paruošimas (60 min.)

Maža kompozitinė plomba / spalvota plomba

Vidutinė kompozitinė plomba / spalvota plomba

Didelė kompozitinė plomba / spalvota plomba

Endodontinis kanalų gydymas

Laikinas užpildas

Stiklo jonomerinis užpildas (1 paviršius)

Jautrių dantų mineralizacijos procedūra (1 danties)

Pieninio danties šalinimas

Sudėtingas pieninio danties šalinimas

Devitalizuojančios medžiagos/dezinfekcinio tvarstelio uždėjimas

Profesionali burnos higienos procedūra (iki 16 metų)

19 €

39 €

35 €

51 €

64 €

29 €

15 €

15 €

7 €

15 €

29 €

15 €

15-30 €

Papildomos paslaugos

Nuskausminimas

10 €

odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

 

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.