top of page
Gydymas - dantu gydymas lazeriu
odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ VAIKŲ ORTODONTIJA /

Ortodontinis gydymas vaikams yra taikomas, kada per anksti pašalinami pieniniai vaiko dantys, formuojasi netaisyklingas vaiko sąkandis, dantys pradeda dygti netaisyklingoje burnos vietoje, dantys susigrūda. Priklausomai nuo vaiko amžiaus jam gali būti taikomas ortodontinis gydymas išimamais arba neišimamais ortodontiniais aparatais (breketais). Mūsų klinikoje ortodontinį gydymą skiriame vaikams, kurių visi nuolatiniai dantys yra pilnai išdygę, vidutiniškai nuo 12-13 metų.

DUK

/ ORTODONTINIS GYDYMAS VAIKAMS /

Kokios priežastys lemia vaikų dantų kreivumą ar netaisyklingą sąkandį?

Ortodontines problemas gali lemti per anksti pašalinti pieniniai dantys, netaisyklingas rijimas, piršto ar nekokybiškų čiulptukų čiulpimas kūdikystėje, netaisyklingas kvėpavimas ar kvėpavimas pro burną.

Kaip negydomas dantų ėduonis gali sukelti ortodontines problemas vaikui?

Vaikų dantų ėduonies negydymas gali iššaukti priešlaikinį danties netekimą po kurio seka ir ortodontinės problemos. Pieniniai dantys „rezervuoja“ vietą ateityje išdygstantiems nuolatiniams dantims, todėl netekus pieninio dantuko anksčiau laiko, nuolatinis dantis gali išaugti netinkamoje vietoje, išaugti kreivas, o tai lemia netaisyklingo sąkandžio formavimąsi bei kreivų nuolatinių dantų dygimą.

Ką daryti, jeigu pieninį dantį tenka šalinti per anksti?

Tokiu atveju yra rekomenduojama ortodonto konsultacija. Per anksti pašalinus pieninį dantį atsiranda rizika, kad nuolatiniam dančiui išdygti bus per mažai vietos, išsikraipys sąkandis, nuolatinis dantis išaugs kreivas arba netinkamoje vietoje. Šių problemų išvengti gali padėti gydytojas ortodontas.

Apie ortodontinį gydymą vaikams

Breketai (neišimami ortodontiniai aparatai) vaikams taikomi tuomet, kai kreivų dantų bei netaisyklingo sąkandžio nepavyksta pašalinti išimamomis tiesinimo priemonėmis. Dažniausiai breketai dedami vaikams, kurių nuolatiniai dantys jau išdygę, o tai yra nuo 12 – 13 metų. Tokio amžiaus vaikai jau būna pakankamai motyvuoti ir geba teisingai valytis dantis, kas ypač svarbu nešiojant breketus.

Kokios pasekmės gali laukti netiesinant dantų ir negydant sąkandžio?

Netiesinami dantys bei negydomas sąkandis gali sukelti daug problemų ne tik burnos ertmėje, bet ir žandikaulyje, kakle ar net gi laikysenoje. Ortodontinės problemos gali nulemti ne tik dantų susigrūdimą, patologinį jų dilimą, dantenų bei periodonto ligas, dantenų recesiją, bet ir žandikaulio traškesį ir jo raumenų skausmą, sunkumą kvėpuojant, netaisyklingą laikyseną ar kaklo skausmus.

Kada vaikui reikėtų pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją ortodontą?

Gydytojai ortodontai rekomenduoja vaikams pirmą karta apsilankyti konsultacijoje sulaukus 8-9 metų amžiaus. Specialistas įvertins, ar taisyklingai dygta dantys ir formuojasi sąkandis. Kuo anksčiau bus pastebėtos ortodontinės problemos, tuo lengviau jas bus įmanoma išspręsti.

/ BREKETŲ PRIEŽIŪRA IR PROFILAKTINĖS PROCEDŪROS /

Asmeninė burnos higiena namuose nešiojant breketus

Nuo pat pirmos dienos, kada vaikui yra uždedami breketai, tėveliai privalo pasirūpinti jo asmeninės burnos higienos įpročiais bei taisyklingu breketų valymu. Dažnai atsitinka taip, kad baigus ortodontinį gydymą ir nuėmus breketus dantų paviršius lieka dėmėtas, kitaip tariant emalis demineralizuojasi, o tai gali paskatinti ėduonies atsiradimą. Taip pat, dėl prastos burnos higienos gali išsivystyti ir dantenų uždegimas - dantenos paburksta ir ima kraujuoti, gali tapti skausmingos. Kad išvengtumėte visų šių galimų problemų, kviečiame susipažinti su atmintine po breketų suklijavimo ir kartu su savo vaiku išmokti teisingos breketų priežiūros namuose.

Ar reikalinga profesionali burnos higiena vaikams nešiojant breketus?

Taip. Net jeigu jūsų vaiko breketų priežiūros įgūdžiai yra nepriekaištingi, atsiranda vietų burnoje, kurios yra sunkiau išvalomos namuose naudojamomis burnos priežiūros priemonėmis, todėl nešiojant breketus profesionalią burnos higienos procedūrą kaip suaugusiems, taip ir vaikams rekomenduojama atlikti kas 3 - 4 mėnesius. 

/ PSICHOLOGINIS VAIKO PARUOŠIMAS /

Ką daryti, jeigu vaikas bijo odontologo kėdės?

Visų pirma pradėkite vesti savo vaiką į odontologijos kliniką tikrintis profilaktiškai nuo pat mažų dienų. Tokiu būdu odontologo kėdė vaikui nekels asociacijų su skausmu, o sugedus dantukui ar atliekant profesionalią burnos higieną baimė bus daug mažesnė arba jos išvis nebus.

 

Svarbu savo vaikui paaiškinti vizitų svarbą ir aptarti taisykles, kurių dera laikytis pas odontologą arba burnos higienistą. Internete yra filmukų, kuriuose vaikui yra pristatoma, kaip atrodo vizitas odontologo kėdėje.

 

Taip pat, pasirūpinkite vaiko užimtumu laukimo metu tam, kad jis netaptų irzlus ar pavargęs. Niekada nemeluokite savo vaikui, kad jam nieko nedarys, kad reikės tik parodyti dantuką ir viskas. Savo vaiką turite paruošti tokiems vizitams ir papasakoti, kad gydytoja apžiūrės dantukus, juos išvalys, nuplaus, pateps vaistukais. Venkite žodžių - gręžti dantį, adata, plomba. Be to, nesakykite tokių žodžių kaip “nebijok”, “nebus baisu”, nes tuomet vaikas gali galvoti, kad ten iš tiesų bus baisu. Kad nuraminti vaiką, pasakykite, kad suprantate vaiko baimę. Na, o po vizito rekomenduojame paskatinti savo vaiką už jo drąsą kokia nors smulkmenėle ar maža staigmena bei pagirkite jo gerą elgesį.

profilaktika
paruosimas
breketai
odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

reg
kainos

ORTODONTIJOS KAINOS SUAUGUSIEMS IR VAIKAMS /

Konsultacijos ir tyrimai

Gyd. ortodonto konsultacija suaugusiam

Gyd. ortodonto konsultacija iki 18 metų

Diagnostiniai modeliai ir gydymo planas

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Skaitmeninis dantų skanavimas su „3D Shaper“

Kompiuterinė tomografija (3D rentgeno nuotrauka)

30 €

15 €

60 €

25 €

59 €

69 €

Dantų tiesinimas kapomis ("Ordoline" arba "Invisalign")

Abiejų žandikaulių gydymas:

Complex

Medium

Light

Easy

Vieno žandikaulio gydymas:

Medium

Light

Easy

3799 €

3330 €

2499 €

1490 €

2499 €

1899 €

799 €

Dantų tiesinimas breketais

Beligatūrių breketų suklijavimas (1 žandikaulis)

Beligatūrinių keramikinių breketų suklijavimas (1 žandikaulis)

Keramikinių breketų suklijavimas (1 žandikaulis)

Liežuviniai breketai (1 žandikaulis)

550 €

750 €

820 €

3500 €

Apsilankymai ortodontinio gydymo metu

Breketų sistemos aktyvacija be lanko keitimo (1 žandikaulis)

Standartinio lanko keitimas (1 žandikaulis)

Estetinio (rodžiu padengto) lanko keitimas (1 žandikaulis)

Vieno standartinio breketo priklijavimas

Vieno estetinio breketo priklijavimas

Retencinė plokštelė

Ortodontinė plokštelė

Kontrolinis vizitas su plokštele / plokštelės korekcija

Gomurinis lankas

25 €

35 €

45 €

45 €

75 €

150 €

150 €

25 €

80 €

Papildomos ortodontinės paslaugos

Termoplastinė kapa

Ortodontinės sagutės priklijavimas

Sąkandžio pakėlimas (1 dantis)

Mikroimplantas

Vietą užlaikanti kilpelė

Fiksuotas reteineris

Sudėtingos individualios lankų modifikacijos

Išimamas funkcinis aparatas „Twin-block“

Išorinio tempimo aparato pritaikymas, uždėjimas (be žiedų)

Greito plėtimo sraigtas (RME)

Hibridinis greito plėtimo sraigtas su 2-4 mikroimplantais

Fiksuotas funkcinis aparatas „Herbst“

Fiksuotas funkcinis aparatas „Forsus/Powerscope“

Dalinė breketų sistema 2x4

Spec. gamybos individualūs aparatai

90 €

30 €

5 €

140 €

70 €

60 €

30-120 €

280 €

80 €

240 €

520-720 €

580 €

290 €

300 €

70-350 €

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.

bottom of page