top of page
Gydymas - dantu gydymas lazeriu
odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ VAIKŲ ODONTOLOGIJA /

Odontologai pataria vaikus prie odontologo kėdės pratinti nuo pat mažų dienų. Profilaktiški apsilankymai pas odontologą ar burnos higienistą užtikrins jūsų vaiko burnos ir dantų sveikatą, o taip pat gali padėti susidoroti su vaiko baime gydyti dantukus.

 

Svarbu atsiminti, kad už vaiko burnos sveikatą yra atsakingi tėvai. Tinkama vaiko burnos priežiūra ir ėduonies profilaktika gali užkirsti kelia rimtoms dantų ir visos burnos problemoms ateityje.

/ GYDYTOJA /

gyd. jana-min.jpg

/ JANA VASJANOVA /

Gyd. vaikų odontologė

"Vaikų odontologija žavinga savo iššūkiais, kontrastais ir nuoširdumu. Dirbant su pačiais mažiausiais pacientais svarbu ne tik taikyti naujausius, geriausius ir efektyviausius gydymo metodus, bet ir susikurti ryšį su vaiku. Visada džiugina tapti vaikui draugu, kuriuo galima pasitikėti, pasidalinti mažomis paslaptimis ir laukti kito susitikimo. Darbas su vaikais kupinas gražių staigmenų, mažieji pacientai visada moka nustebinti netikėtu šiltu apkabinimu, įdomia istorija ir juoku, o geriausias atlygis – vaiko nuoširdžiai ištartas „ačiū“. 


Klinikinėje praktikoje didelį dėmesį skiriu vaikų profilaktikai ir prevencijos priemonėms, kadangi taisyklingai suformuoti burnos priežiūros įgūdžiai nuo mažens leidžia džiaugtis gražia ir sveika šypsena ateityje. Būtina prisiminti, jog gerai vaiko emocinei būsenai sukurti ne tik gydymo metu, bet ir po jo, reikalingas komandinis darbas: paciento, vaikų odontologo ir tėvų. Mano darbo tikslas – tai sveikas ir laimingas pacientas, noriai atvykstantis pas vaikų odontologą, besitikintis tik geriausių emocijų."

odontologijos-klinika-danvite-cpr.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

reg
DUK

/ PIENINIŲ DANTŲ PLOMBAVIMAS /

Kodėl svarbu gydyti pieninius dantis?

Sveiki pieniniai dantys padeda:

  • Žandikauliui ir sąkandžiui išsivystyti teisingai, o tai lemia ir taisyklingą vaiko kalbą bei artikuliaciją;

  • Nuolatiniams dantims išdygti tiesiems bei reikiamoje vietoje;

  • Gerai sukramtyti maistą ir taip palengvinti virškinimo sistemos veiklą.

Kokios odontologinės pasekmės laukia negydant vaikų dantų ėduonies?

Negydomas vaikų dantų ėduonis, kaip ir suaugusiųjų, plečiasi, todėl pažeistas dantukas gali pradėti skaudėti, gali atsirasti infekcija, kuri pasiekusi danties nervą jį sunaikina. Infekcijos vaikų galvos srityje yra pavojingos, nes gali sukelti sunkių komplikacijų, susilpnėti imuninė sistema, gali atsirasti širdies, sąnarių, inkstų ar kitų organų ligos. Infekcijos sukeliamas skausmas gali sutrikdyti vaiko mitybą, miegą, daryti įtaką jo elgsenai, šypsenos estetinei išvaizdai.

 

Be to, negydyti pieniniai dantys gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas taip sutrikdydami jų vystymąsi ir dygimą dėl ko visą likusį gyvenimą gali lydėti dantų problemos. Taip pat sveiki pieniai dantys labai svarbūs taisyklingam žandikaulio augimui, sąkandžio formavimuisi ir taisyklingam artikuliacijos, kalbos formavimuisi.

 

Tad jeigu jūsų vaiko pieniniai dantukai yra pažeisti ėduonies, odontologai rekomenduoja juos kuo skubiau plombuoti, o apsisaugojimui nuo dantų ligų ir ortodontinių problemų svarbu profilaktiškai atlikti ir profesionalią burnos higienos procedūrą bei dantų silantavimą.

Kokios ortodontinės pasekmės laukia negydant vaikų dantų ėduonies?

Vaikų dantų ėduonies negydymas gali iššaukti priešlaikinį danties netekimą po kurio seka ir ortodontinės problemos. Pieniniai dantys „rezervuoja“ vietą ateityje išdygstantiems nuolatiniams dantims, todėl netekus pieninio dantuko anksčiau laiko, nuolatinis dantis gali išaugti netinkamoje vietoje, išaugti kreivas, o tai lemia netaisyklingo sąkandžio formavimąsi bei kreivų nuolatinių dantų dygimą.

Ar naudojamos nuskausminimo priemonės gydant vaiko dantis?

Mūsų klinikoje gydant vaiko dantukus, kaip ir suaugusiems, yra taikoma vietinė nejautra.

/ PIENINIŲ DANTŲ ŠALINIMAS /

Kada reikalingas pieninio danties šalinimas?

Pieninio danties šalinimas reikalingas tada, kai danties audiniai yra visiškai paveikti ėduonies ir konservatyviu gydymo metodu (plombuojant) jo išgelbėti nebeįmanoma. Sugedęs dantukas gali pakenkti besivystančiam nuolatiniam dančiui ir sutrikdyti jo formavimąsi.

 

Taip pat, pieninio danties šalinimas yra reikalingas tuomet, kai jis pradeda klibėti, trukdyti dygti nuolatiniam dančiui ar jaučiamas skausmas valgant.

Ką daryti, jeigu pieninį dantį tenka šalinti per anksti?

Tokiu atveju yra rekomenduojama ortodonto konsultacija. Per anksti pašalinus pieninį dantį atsiranda rizika, kad nuolatiniam dančiui išdygti bus per mažai vietos, išsikraipys sąkandis, nuolatinis dantis išaugs netinkamoje vietoje. Šių problemų išvengti gali padėti gydytojas ortodontas.

/ NUOLATINIŲ DANTŲ PLOMBAVIMAS /

Kodėl genda nuolatiniai vaiko dantys?

Nesenai Išdygę nuolatiniai vaiko dantys ir jų paviršius yra vis dar nepilnai susiformavę, todėl jie yra ypač pažeidžiami ir linkę gesti. Nuolatinių dantų problemos gali atsirasti dėl netinkamos pieninių dantų priežiūros, netaisyklingo burnos priežiūros priemonių pasirinkimo, burnos ir dantų valymo įgūdžių stokos.

Ką daryti, jeigu atsirado ėduonis?

Jeigu atsirado ėduonis nuolatiniame vaiko dantyje, būtina kuo skubiau jį plombuoti, kad būtų išsaugota kiek įmanoma daugiau natūralaus audinio.

Kokios pasekmės laukia negydant nuolatinių dantų?

Atsiradus nuolatiniame vaiko dantyje ėduoniui ir jo negydant, pasekmės laukia tos pačios kaip ir suaugusiam. Negydomas ėduonis plinta į danties šaknį, pažeidžia nervą, atsiranda uždegimas, gali pradėti tinti ir pūliuoti. Nors tokiems atvejams yra skiriamas endodontinis (dantų šaknų kanalų) gydymas, pasitaiko, kad danties išgydyti jau nebepavyksta ir jį tenka šalinti. Po danties pašalinimo, implantacija yra būtina siekiant išvengti dėl tuščios vietos burnoje atsirandančių ortodontinių problemų.

Kaip apsisaugoti nuo ėduonies?

Svarbu nepamiršti, kad ką tik išdygę nuolatiniai dantys yra ypač pažeidžiami, todėl yra būtina naudoti dantų pastą su fluoru, kuris apsaugo dantis nuo ėduonies susidarymo. Taip pat, kad apsaugoti dantukus nuo ėduonies odontologai ir burnos higienistai labai rekomenduoja iškart po nuolatinių dantų išdygimo dengti juos silantais. Plačiau apie profilaktinę vaikų dantų silantavimo procedūrą skaitykite www.dsmile.lt.

/ DANTŲ SILANTAVIMAS /

Kas yra silantas ir kodėl reikalingas vaikų dantų silantavimas?

Vaikų dantų dengimas silantais yra efektyvi, saugi ir neskausminga procedūra kovai su itin vaikų tarpe paplitusia liga – dantų ėduonimi. Silantas yra hermetinė medžiaga, kuri dengiama vaikų nuolatinių krūminių dantukų vagelėse apsaugo juos nuo ėduonies. Šis skystis įsiskverbia net į pačias giliausias dantų vageles ir duobeles, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu ar kitomis burnos priežiūros priemonėmis. Sustingęs silantas apsaugo itin pažeidžiamas vaikų dantukų vageles nuo žalingo aplinkos poveikio, maisto likučių, bakterijų ir rūgščių taip vykdydamas ėduonies profilaktiką.

 

Silantai yra dengiami ant nuolatinių krūminių dantų vagelių, todėl yra nepastebimi vaikui kalbant ar šypsantis, tačiau apžiūrėjus krūminius iš arčiau galima juos pastebėti - dažniausiai jie yra skaidrūs arba balto atspalvio.

Kaip atliekama silantavimo procedūra?

Vaikų dantų silantavimo programa:

  • Prieš padengiant dantų vageles silantais specialistas nuvalo dantukų paviršių specialia pasta ir jį paruošia silantų dengimui;

  • Tuomet vagelės yra padengiamos silantais skystame pavidale;

  • Naudojant specialią šviesą silantai yra sukietinami.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant vaikų dantų silantavimą?

Prieš vaiko dantų silantavimą, kaip ir prieš bet kokią procedūrą yra rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną tam, kad uždengus dantų vageles silantais jose nebūtų likę bakterijų. Gali pasitaikyti, kad nešvarumai yra neišvalomi dėl itin siaurų vagelių, tačiau nereikia pergyventi, kadangi užhermetintos bakterijos negavusios deguonies žūva. 

 

Prieš atliekant dantų silantavimą, yra reikalinga gydytojo odontologo apžiūra. Prieš šią procedūrą yra svarbu atidžiai įvertinti dantų būklę – dantys negali būti pažeisti ėduonies. Kartais dantų ėduonis gali būti tik ankstyvoje stadijoje, kurį gali pamatyti tik šioje srityje specializuotas gydytojas, todėl svarbu, kad prieš silantavimą jūsų vaiko burnytė būtų nuodugniai apžiūrėta profesionalaus gydytojo.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojamas dantų silantavimas vaikams? 

Dantų silantavimas vaikams yra rekomenduojamas iškart po to kai išdygsta nuolatiniai krūminiai dantys, kol dar nesusidarė ėduonis ir nėra per vėlu šiai procedūrai. Vaikų dantis rekomenduojama silantuoti praėjus ne daugiau negu 4 metams po jų išdygimo ir tik jeigu nėra pažeisti ėduonies. Kuo anksčiau vaiko dantukai bus silantuoti, tuo geriau jie bus apsaugoti. Svarbu žinoti, kad vaiko krūminiai dantys auga dviem etapais – esant 6 ir 12 metų amžiaus.

Kaip dažnai reikia kartoti dantų silantavimo procedūrą? 

Dantų padengimo silantais dažnai kartoti nereikia. Silantai ant dantų laikosi ilgai, o kartais net jau suaugę žmonės dar turi iš vaikystės likusių silantų. Tačiau gali nutikti taip, kad silantas iškrenta ir po pirmų 3 mėnesių, kadangi dėjimo metu galėjo po silantu patekti drėgmės. Tokiu atveju procedūrą reikia pakartoti ir iš naujo uždėti silantą būtent ant to dantuko. Kartais pasitaiko, kad silantai iškrenta dėl per didelio krūvio, todėl reguliarūs apsilankymai pas burnos higienistą padės jums stebėti silantų būklę per visą jų nešiojimo laikotarpį.

Kaip prižiūrėti silantais padengtus dantis?

Padengus vaiko dantis silantais, vis tiek reikia naudoti tokias pastas, kurių sudėtyje yra fluoro vykdančio ėduonies profilaktiką. Tokiame jauname amžiuje, kada dantukai dar nėra pilnai susiformavę ir jų paviršius nėra pilnai mineralizavęsis, visapusiška ėduonies profilaktika yra itin rekomenduojama.

Kaip prižiūrėti silantais padengtus dantis?

Negalima. Silantuoti galima tik sveikus ir ėduonies nepažeistus dantis.

/ PROFILAKTINIAI APSILANKYMAI IR PRIEŽIŪRA /

Kada vaikui reikėtų pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją odontologą?

Gydytojai odontologai rekomenduoja pirmąjį vaiko vizitą suplanuoti pasirodžius pirmiesiems dantukams. Geriausiai nelaukti kol vaikas turės dantų problemų, o pirmasis vaiko vizitas pas odontologą būtų kaip pažintinė kelionė, kurios metu vaikas bus supažindintas su odontologijos kabineto aplinka, gydymui skirtais instrumentais. Taip pat odontologas papasakos apie taisyklingą dantų priežiūrą. Taip vaikas nebijos sekantį kartą apsilankyti odontologijos klinikoje, nes ji nebus siejama su neigiamais prisiminimais.

Kas kiek laiko rekomenduojama vaiką vesti pas odontologą?

Kaip suaugusiems, taip ir vaikams apsilankyti pas odontologą rekomenduojama kas pusę metų. Jeigu vaiko dantys yra linkę gesti arba yra kitų problemų apsilankymai rekomenduojami kas 3-4 mėnesius.

Vaikų dantų profilaktikos procedūros ir priežiūra namuose

Apie profilaktines procedūras vaikams ir jų dantukų priežiūrą namuose skaitykite profilaktikos ir grožio klinikas „Dsmile“ svetainėje www.dsmile.lt.

/ PSICHOLOGINIS VAIKO PARUOŠIMAS /

Ką daryti, jeigu vaikas bijo odontologo kėdės?

Visų pirma pradėkite vesti savo vaiką į odontologijos kliniką tikrintis profilaktiškai nuo pat mažų dienų. Tokiu būdu odontologo kėdė vaikui nekels asociacijų su skausmu, o sugedus dantukui ar atliekant profesionalią burnos higieną baimė bus daug mažesnė arba jos išvis nebus.

 

Svarbu savo vaikui paaiškinti vizitų svarbą ir aptarti taisykles, kurių dera laikytis pas odontologą arba burnos higienistą. Internete yra filmukų, kuriuose vaikui yra pristatoma, kaip atrodo vizitas odontologo kėdėje.

 

Taip pat, pasirūpinkite vaiko užimtumu laukimo metu tam, kad jis netaptų irzlus ar pavargęs. Niekada nemeluokite savo vaikui, kad jam nieko nedarys, kad reikės tik parodyti dantuką ir viskas. Savo vaiką turite paruošti tokiems vizitams ir papasakoti, kad gydytoja apžiūrės dantukus, juos išvalys, nuplaus, pateps vaistukais. Venkite žodžių - gręžti dantį, adata, plomba. Be to, nesakykite tokių žodžių kaip “nebijok”, “nebus baisu”, nes tuomet vaikas gali galvoti, kad ten iš tiesų bus baisu. Kad nuraminti vaiką, pasakykite, kad suprantate vaiko baimę. Na, o po vizito rekomenduojame paskatinti savo vaiką už jo drąsą kokia nors smulkmenėle ar maža staigmena bei pagirkite jo gerą elgesį.

pieniniu plombavimas
pieniniu salinimas
nuolatiniu plombavimas
profilaktika
paruosimas
Silantavimas
kainos

/ VAIKŲ ODONTOLOGIJOS KAINOS /

Tyrimai

Panoraminė rentgeno nuotrauka

Dentalinė rentgeno nuotrauka

25 €

11 €

Vaikų odontologija

Profilaktinė patikra

Konsultacija ir gydymo plano sudarymas

Individualios burnos higienos apmokymas su apnašų nudažymu

Profesionali burnos higiena (minkštųjų apnašų nuvalymas)

Profesionali burnos higiena (naudojant UG skalerį)

Danties vagelių hermetizavimas silantu (1 dantis)

Fluoro lako aplikacija (1 dantis)

Psichologinis vaiko paruošimas gydymui

Pieninio danties plombavimas (maža plomba)

Pieninio danties plombavimas (didelė plomba)

Pieninio danties pulpotomija ir plombavimas

Pieninio danties endodontinis gydymas

Pieninio danties šaknų kanalų paruošimas ir vaistų įvedimas

Pieninio danties dengimas nerūdijančio plieno vainikėliu

Pieninio danties neinvazyvus ėduonies gydymas dengiant SDF

Pieninio danties šalinimas

Nuolatinio danties plombavimas (maža plomba)

Nuolatinio danties plombavimas (vidutinė plomba)

Nuolatinio danties plombavimas (didelė plomba)

Ėduonies gydymas taikant ICON infiltraciją (1 dantis)

Ėduonies gydymas taikant ICON infiltraciją (2 ir daugiau dantų)

Nuolatinio danties apeksogenezė (su Biodentinu ar MTA)

Plombavimas laikinu užpildu

Skubi pagalba uždegimo atveju

25 €

35 €

45 €

39 €

80 €

30 €

25 €

65 €

70 €

80 €

110 €

120 €

50 €

100 €

60 €

50 €

45 €

69 €

79 €

89 €

55 €

80 €

35 €

59 €

Papildomos paslaugos

Nuskausminimas

Koferdamo uždėjimas

"Optragate" uždėjimas

10 €

9 - 29 €

9 €

Mes draugaujame su draudimais ir "GF Medlizingu"

Compensa-logo-png-1_edited.jpg
Lietuvos-Draudimas-logo_edited.jpg

Plačiau apie paslaugas išsimokėtinai skaitykite ČIA.

bottom of page